Vianočné sviatky prinášajú prvé zmeny v MHD

Mesto vyhlásilo prvý stupeň kalamitnej situácie, sneženie ochromilo MHD

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) avizuje zmeny v MHD počas vianočných sviatkov. Zastávka OC Optima, dolný vstup je dočasne neobsluhovaná a autobusová linka č. 34 tam počas sviatkov nebude zachádzať.

Dôvodom je sťažená prejazdnosť komunikácie pred OC Optima (na parkovisku). V čase predvianočných nákupov a vianočných sviatkov od pondelka 19. decembra spoje linky č. 34 nezachádzajú k dolnému vstupu OC Optima. Obmedzenie bude platiť do pondelka 9. januára 2023.

Konečnou zastávkou linky č. 34 bude zastávka prímestskej dopravy OC Optima. Nástupnou zastávkou linky bude zastávka OC Optima (hlavný vstup – zastávka linky č. 10). Linka č. 34 bude z tejto zastávky odchádzať v čase odchodu z pôvodnej zastávky OC Optima, dolný vstup.

Ďalej bude pokračovať na svoju bežnú zastávku OC Optima (zastávka liniek č. 20 a 52), s odchodom podľa platného cestovného poriadku, po svojej obvyklej trase na Sídlisko KVP.

Predajné miesta obmedzia prevádzku

Zmeny sa dotknú aj predajných miest DPMK na Bardejovskej a Rooseveltovej ulici, ktoré budú v dňoch 23. a 30. decembra zatvorené. Zatvorené bude v tieto dva dni aj pracovisko Prepravnej kontroly na Rooseveltovej. Medzi sviatkami bude možné využiť služby Predpredaja a Prepravnej kontroly od 27. do 29. decembra.

DPMK prosí cestujúcich, aby pri uhrádzaní pokút využívali bezhotovostné online platby. Kvôli identifikácii platby je nevyhnutné uviesť variabilný symbol. Bližšie informácie ku platbám získajú cestujúci na telefónnych číslach 0905 427 238, 055 7205 919 a 055 7205 918 do 14:00 hod. alebo na emailovej adrese dpmk@dpmk.sk.

Zdroj: DPMK

Foto (ilustr.): Miro Vacula

Odporúčame

TOP články