Školáci potešili starkých vianočnými darčekmi

Školáci potešili starkých vianočnými darčekmi

Žiaci zo základnej školy Nám. L. Novomeského si v predvianočnom zhone našli čas na dobrý skutok a zapojili sa do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“.

Krabičkami s vianočným prekvapením potešili 180 seniorov v Stredisku sociálnej pomoci mesta Košice na Garbiarskej 4. Nechceli, aby boli starkí na Vianoce smutní a bez darčeka. Deti z prvého stupňa im zabalili niečo sladké, slané, mäkké, voňavé, niečo na zábavu a zo srdca.

Starkí si v krabičkách našli aj pozdravy a milé darčeky, ktoré pre nich šikovní žiaci sami vyrobili. Vedeli, že práve ich krabica môže byť pre niekoho jediným vianočným darčekom. „Veľmi sa teším, že naši žiaci nemyslia len na seba a chcú sa zapojiť do pomoci slabším. Prispelo až 110 detí,“ povedala riaditeľka školy Júlia Dzurusová.

Všetkých obdarovaných klientov darčeky od detí veľmi potešili a dojali. Boli radi, že na nich niekto vo vianočnom období myslel. „Ďakujeme deťom za darčeky, budeme sa za nich modliť. Je to pre nás veľké potešenie. Prajeme všetkým požehnané vianočné sviatky,“ povedala pani Helena po rozbalení darčeka.

Zdroj: ZŠ Nám. L. Novomeského

Foto: ZŠ Nám. L. Novomeského

Odporúčame

TOP články