Jazierko v Mestskom parku dostalo nové mólo

Jazierko v Mestskom parku dostalo nové mólo

Správa mestskej zelene v Košiciach (SMsZ) otvorila vynovené mólo jazierka v Mestskom parku. Do opravy sa pracovníci SMsZ pustili ešte 11. októbra a práce trvali deväť týždňov. Po záverečných kontrolách sa definitívne otvára pre verejnosť.

Stav drevených častí móla sa posledné roky rýchlo zhoršoval a vyžadoval si stále častejšie opravy. Po uplynutí hlavnej turistickej sezóny začala mestská zeleň s jeho obnovou. Všetky práce zrealizovali výhradne remeselníci zo SMsZ. V rámci prác sa kompletne vymenili drevené časti móla a obnovil sa ochranný náter na kovovej nosnej konštrukcii.

Bude odolnejšie a trvácnejšie

Pri obnove sa kládol dôraz na odolnosť a trvácnosť nového povrchu móla, čo sa zohľadnilo aj pri výbere materiálov. Na nosné hranoly sa využilo borovicové drevo, kým palubovka samotná je z exotického dreva bangkirai, ktoré je prirodzene odolné voči hnilobe, škodcom a drevokazným hubám.

Nový drevený povrch môže slúžiť pri správnej údržbe aj dlhšie ako pôvodná palubovka. Tá v minulosti hostila rôzne podujatia a aktivity, ktoré sa museli presunúť do iných lokalít práve pre zlý stav móla. Teraz už nič nebráni tomu, aby sa mólo opäť stalo vyhľadávanou atrakciou Mestského parku.

Zdroj: SMsZ

Foto: SMsZ

Odporúčame

TOP články