UNLP poskytuje starostlivosť utečencom v Zdravotníckom centre pre ľudí z Ukrajiny

V košickej UNLP pripravili triážny stan, situácia je zatiaľ stabilizovaná

Zdravotníci v „UKRAINE CARE CENTER (UCC)“ poskytujú počas dňa zdravotnú starostlivosť utečenom vojny na Ukrajine. Centrum môžu navštíviť dospelí ľudia s bežnými zdravotnými ťažkosťami v pracovných dňoch – pondelok až piatok v čase od 7.30 do 15.30 hod.

Zdravotníci tu poskytujú základné vyšetrenie a diagnostiku dospelého pacienta a podľa toho akú konkrétnu odbornú pomoc potrebuje, ho následne manažujú. Ak ide o vážny prípad ohrozenia života, odporúča nemocnica volať linku 155. Každému pacientovi sú samozrejme v život ohrozujúcich stavoch k dispozícii urgentné príjmy, vo večerných či nočných hodinách.

Nonstop linky psychologickej pomoci

K dispozícii sú aj odborníci z II. psychiatrickej kliniky na Rastislavovej ulici. Na nonstop linky psychologickej pomoci môžu Ukrajinci volať môžete na tel. č. (+421) 055 622 2323 alebo (+421) 055 644 1155.

Deti ošetria v Detskej fakultnej nemocnici. Kontakt – (+421) 055 235 4529
Situácia s príchodom pacientov, ktorí utekajú pred vojnou z Ukrajiny, je podľa nemocnice pokojná. Zdravotnú starostlivosť za dva týždne poskytli viac než 30 obetiam vojny, hospitalizovaných je v súčasnosti 5 pacientov.

(CŠ)

Foto: UNLP

Odporúčame

TOP články