Migračný úrad spustil informačný web pre Ukrajincov na Slovensku

Migračný úrad spustil informačný web pre Ukrajincov na Slovensku

Podľa informácií na stránke ua.gov,sk je Slovensko pripravené prijať očakávaný prílev ľudí na úteku a poskytnúť im kvalitnú pomoc. Web ua.gov.sk prináša podrobné informácie o tom, čo čaká utečencov z Ukrajiny na hraniciach a po ich prekročení na Slovensko.

Stránka poskytuje informácie v slovenčine aj ukrajinskom jazyku. Ponúka tipy o tom ako sa pripraviť na cestu ešte pred príchodom na Slovensko, napríklad čo si zbaliť na cestu, kde sú hraničné priechody, aké sú podmienky vstupu na Slovensko, či je možné prísť aj so zvieraťom a kde si môžu utečenci zameniť peniaze.

Druhá časť stránky pomôže Ukrajincom, ktorí chcú ostať na Slovensku. Poradí ako si môžu podať žiadosť o azyl, kde sa môžu ubytovať, ako si nájsť si prácu, aké sú aktuálne opatrenia kvôli vírusu COVID-19, ale nájdu tam aj informácie o tom, ako im na Slovensku bude poskytnutá zdravotná spravodlivosť a ktoré mimovládne organizácie a organizácie OSN pôsobia a pomáhajú na Slovensku.

Na informačnom webe nájdu Ukrajinci aj informácie o tom, ako postupovať, ak chcú zo Slovenska postupovať do ďalších krajín Európskej únie.

(CŠ)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články