U. S. Steel darovalo mestu 1 150 rozkladacích postelí, putovali na Ukrajinu

U. S. Steel darovalo mestu 1 150 rozkladacích postelí, putovali na Ukrajinu

Nadácia U. S. Steel Košice dlhodobo pomáha mestu a podporuje jeho snahy v starostlivosti o utečencov z vojnou zmietanej Ukrajiny. Mestu nadácia darovala 1 150 postelí v hodnote takmer 169-tisíc eur, z toho 350 postelí putovalo do partnerského mesta Užhorod.

„Celková pomoc U. S. Steel sa ťažko finančne vyčísľuje. Nie je to len o peniazoch, daroch, ale aj o podpore zo strany zamestnancov, o podpore dobrovoľníckej činnosti, o podpore mestu a jeho obyvateľom pri pomoci ukrajinským utečencom. Sme veľmi vďační a ceníme si túto pomoc,“ povedal Roman Dohovič, splnomocnenec mesta Košice pre humanitárnu pomoc utečencom z Ukrajiny a partnerskému mestu Užhorod.

Slová vďaky prišli aj z Užhorodu

„Dovoľte nám, aby sme Vám vyslovili hlbokú úctu a z celého srdca poďakovali za Váš príspevok k nášmu budúcemu víťazstvu nad ruskými okupantmi. Bol nám od Vás doručený ďalší humanitárny náklad – 350 mobilných postelí pre presídlencov, ktorí boli nútení utiecť pred vojnou a dočasné útočisko našli v Užhorode. Je veľmi dojemné, ako sa Vaša krajina, Vaši občania spájajú, aby pomohli ukrajinskému národu, ukrajinským vojakom-obrancom. Mesto Užhorod u seba prijalo už vyše 70 000 nútených presídlencov. Vďaka Vašej humanitárnej pomoci sme mohli ubytovať všetkých, ktorí to potrebovali, poskytnúť im nevyhnutné veci a potraviny. Veľmi si ceníme Vašu pomoc a nikdy na ňu nezabudneme,“ napísal primátor mesta Užhorod Bohdan Andrijiv.

(LS)

Odporúčame

TOP články