Polícia hľadá svedkov tragickej nehody na Gorkého ulici

Pri nehode na Gorkého ulici zomreli traja ľudia

Výzvu zverejnila polícia na sociálnej sieti. Svedkov hľadá v súvislosti s vyšetrovaním a dokumentovaním dopravnej nehody, ku ktorej došlo v piatok 10. februára na Gorkého ulici v Košiciach. Pri nehode zahynuli traja ľudia.

Prihlásiť sa polícii by mali ľudia, ktorí:

– boli priamo svedkami uvedenej udalosti a vedia svedčiť o jej priebehu ako aj okolnostiach, ktoré vzniku kolíznej situácie predchádzali,

– sa vedia vyjadriť k spôsobu jazdy vodiča motorového vozidla značky BMW X5 po ulici Gorkého, v čase tesne pred udalosťou na iných miestach ( uliciach) Košíc, v priebehu dňa 10.02.2023,

– sa vedia vyjadriť k spôsobu jazdy vodiča na základe osobných skúseností z minulosti,

V prípade, že disponujete obrazovo zvukovým, alebo obrazovým záznamom v súvislosti s prešetrovanou nehodou, alebo spôsobom jazdy menovaného vodiča, mali by ste si záznam zálohovať a rovnako informovať políciu.

Prihlásiť sa môžete aj anonymne, formou súkromnej správy na facebookovej stránke Polícia SR – Košický kraj.

K nehode troch osobných áut došlo v piatok dopoludnia v centre mesta na Gorkého ulici. Na mieste prišli o život chodkyňa a vodič vozidla zn. Škoda. Druhá žena zomrela na následky ťažkých zranení po prevoze do nemocnice. Podľa viedol 43-ročný Košičan osobné auto značky BMW X5 po Gorkého ulici v smere k Štefánikovej ulici v Košiciach. Z doposiaľ nezistených príčin prešiel s autom do protismeru, kde narazil do vozidla značky Škoda Fabia. Vozidlo BMW začalo nekontrolovateľne rotovať, pričom zachytilo tri chodkyne na priechode pre chodcov a narazilo do ďalšieho auta.

(CŠ)

Foto: Polícia SR – Košický kraj

Odporúčame

TOP články