Od februára môžete opäť využiť právnu poradňu

unsplash

Právnická poradňa UPJŠ v Košiciach v spolupráci s mestom Košice a MČ Staré mesto pripravila projekt Študentská právna poradňa pre obyvateľov mesta Košice. Vďaka nej máte možnosť získať bezplatnú právnu analýzu svojho právneho problému, ktorú vypracujú študenti a študentky práva pod dohľadom skúsených advokátov.

Hlavnou myšlienkou Študentskej právnej poradne je spojenie praktického vzdelávania študentov a študentiek práva a pomoci osobám, ktoré majú právny problém, ale nemôžu si dovoliť profesionálnu pomoc advokáta. Poskytnutie pomoci pre klienta tkvie vo vypracovaní právnej analýzy jeho prípadu, súčasťou ktorej bude právny rozbor prípadu a konkrétne možnosti jeho riešenia.

Činnosť Študentskej právnej poradne sa uskutočňuje v týchto právnych oblastiach: občianske právo, rodinné právo, obchodné právo, pracovné právo, právo sociálneho zabezpečenia, správne právo, daňové právo. Z činnosti Študentskej právnej poradne je vylúčené vypracovanie právnej analýzy v oblasti trestného práva.

Študentskú právnu poradňu na Magistráte mesta Košice môžete využiť od 21. februára do 27. apríla 2022. Na stretnutie je potrebné sa vopred objednať. Môžete to urobiť telefonicky cez Kanceláriu prvého kontaktu na tel. č. +421 55 6419385 od 21. februára 2022.

Poradňa na miestnom úrade MČ Staré mesto funguje každý utorok od 22. februára v čase od 14:30 do 16:00 hod., každú stredu od 23. februára v čase od 14:30 do 16:00 hod.

Pre bližšie informácie o Študentskej právnej poradni, ako aj poučenie o pravidlách poskytovania právnej analýzy nájdete tu: https://pravnekliniky.sk/studentska-pravna-poradna-pre…

(LS)

Foto: Unsplash

Odporúčame

TOP články