Košice si po týždni zgustli na Poprade, Hrnčára sklamala disciplína

Košice si po týždni zgustli na Poprade, Hrnčára sklamala disciplína

 Hokejisti HC Košice po týždni opäť zdolali HK Poprad rozdielom šiestich gólov. Po víťazstve na ľade „kamzíkov“ 7:1 si v domácom prostredí udržali čisté konto a zvíťazili 6:0.


      „Zápas sme si prehrali v 2. tretine tým, že sme nedokázali eliminovať súpera v priestore pred našou bránkou,“ povedal tréner Popradu Martin Hrnčár.
      Košičania sa v domácej Steel aréne rehabilitovali za piatkovú prehru 0:4 na ľade Prešova. V súboji tabuľkových susedov nedovolili Popradu stiahnuť bodové manko a navýšili náskok na tohto súpera na 7 bodov. „V druhej tretine to bolo ako na vážkach, šance mali aj Popradčania. My sme boli silní s pukom. Ukázali sme dobrú tímovú prácu. Aj na nedávnom olympijskom turnaji sme sa presvedčili, že nie mená, ale tímový výkon je cesta k víťazstvu. Toho sme sa držali aj my a verím, že to tak bude aj v ďalších zápasoch,“ povedal tréner „oceliarov“ Kalle Kaskinen. Na víťazstve Košičanov sa druhým čistým kontom v sezóne podieľal brankár Andrej Košarišťan, šesť strelených gólov si podelilo šesť hráčov.
      Zatiaľ čo domáci kormidelník bol spokojný nielen s výsledkom, ale najmä s predvedenou hrou svojho tímu, opačné pocity mal tréner Popradu. Jeho zverenci hrali v prvej tretine s Košičanmi vyrovnaný hokej, ale v prostrednej sa dopustili viacerých chýb a inkasovali 4 góly. „Zlyhala nám herná disciplína a dostávali sme góly po individuálnych chybách. Keď sa Košičania dostali do vedenia 3:0, tak už bolo ťažké zastaviť ich vlak. V tretej tretine sme chceli upraviť výsledok, ale dostali sme piaty gól, po ktorom už bolo po zápase,“ uviedol Martin Hrnčár. Trénerovi „kamzíkov“ v zápase chýbali viacerí hráči vrátane skúsených útočníkov Michaela Vandasa, Dávida Skokana, Coleho Ullyho či obrancov Mikaela Tama a Petra Novajovského. „Ja sa na to určite nebudem vyhovárať. Máme tu ďalších hráčov na to, aby herná disciplína fungovala na sto percent. Musí tam byť obetavosť, blokovanie striel a správne riešenie herných situácií. Opäť sme sa netlačili do streleckých pozícií v útočnom pásme, ale hrali sme v rohoch. Nevyužívali sme na streľbu obrancov a pokiaľ nevystrelíte na bránku aj s tečmi a blokovaním striel, tak nemôžete uspieť,“ poznamenal Hrnčár.
      Napriek vysokej prehre našiel tréner Popradu aj jedno pozitívum, ktorým bola hra v oslabeniach: „Hrali sme v nich veľmi dobre, pokrývali sme si priestor. Nedovolili sme domácim zahrať signály, ktoré majú natrénované,“ povedal Hrnčár.

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články