Zastupiteľstvo rozdelilo dotácie na šport aj na pomoc túlavým zvieratám

Zastupiteľstvo rozdelilo dotácie na šport aj na pomoc túlavým zvieratám

Mesto Košice prerozdelilo viac ako 700.000 eur na šport a ďalších takmer 50.000 eur z rozpočtu išlo na pomoc túlavým a opusteným zvieratám. Prerozdelenie dotácií schválilo mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom ostatnom zasadnutí.

Podpora mládežníckeho športu

Peniaze pôjdu konkrétnym športovým klubom, mládežníckym organizáciám aj subjektom organizujúcim športové či mládežnícke podujatia. Zo 136 žiadostí vyhoveli 127. Najviac peňazí bolo určených na podporu mládežníckeho futbalu, a to 240.000 eur. Z toho dostane najvyššiu sumu, viac ako 70.000 eur, FC Košice.

V rámci podprogramu Podpora športu a mládeže – financie na Fond mládežníckeho športu, dostane z kolektívnych mládežníckych športov najviac basketbalová akadémia Young Angels Academy. Dotácia predstavuje sumu necelých 37 200 eur.

V rámci individuálnych športov získal najvýraznejšiu podporu, takmer 15.000 eur, Športový klub polície Košice – plávanie. Podobnú sumu dostane aj Karate Klub Kretovič Košice. Z Fondu športových aktivít poputuje najviac peňazí na Majstrovstvá Európy mládeže v desiatich tancoch a atletické podujatie JBL JUMP FEST.

Peniaze pomôžu aj opusteným zvieratám

Poslanci odobrili aj prerozdelenie sumy 47 100 eur medzi tri občianske združenia (OZ), ktoré v Košiciach pôsobia v oblasti pomoci túlavým a opusteným zvieratám.

Sumu 17 600 eur dostane Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov, ktorá prevádzkuje útulok v Haniske pri Košiciach. Na financovanie činnosti OZ Srdce pre mačky, ktorá sa venuje procesu adopcie a prevencie pred nekontrolovaným množením túlavých mačiek, je určených 16 500 eur a 13 000 eur získala Malá farma Košice, ktorá poskytuje azyl pre nechcené a týrané spoločenské, ale aj hospodárske zvieratá.

Ako mesto uvádza na svojej webovej stránke, tieto dotácie majú pomôcť zlepšiť životné podmienky pre túlavé a opustené zvieratá, ktoré sú neraz v zlom zdravotnom stave. „Táto investícia do pomoci zvieratám odzrkadľuje hodnoty mesta v súvislosti s etickým a zodpovedným prístupom k živým tvorom, našim zvieracím spoločníkom,“ uviedol primátor Jaroslav Polaček.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články