Módu tvoria so štýlom a citom k prírode 

Módu tvoria so štýlom a citom k prírode 

Festival Use the city, ktorý už 15 rokov ponúka Košičanom umenie v uliciach nášho mesta, vyvrcholil jedinečnou módnou prehliadkou. V areáli Kasární/ Kulturparku sa so svojimi kolekciami predstavili traja módni návrhári.

Poslaním festivalu je priblížiť mesto ľuďom skrz rôzne formy umenia. Use the city znamená v preklade Využi mesto. To robia aj módni návrhári, ktorí v jeho uliciach deň čo deň čerpajú inšpiráciu na svoje nové kolekcie. Nič totiž nie je väčšou mekkou módy ako samotná ulica. Takzvanou streetfashion sa inšpirovala aj dvojica Samuel a Viktória, ktorí stoja za značkou Stereotype fashion.

Ich najnovšia kolekcia sa stala súčasťou módnej prehliadky, ktorá sa konala pod hviezdami v srdci areálu Kulturparku. Okrem nich sa na prehliadke predstavila aj návrhárka Jana Polak či mladá talentovaná Ukrajinka Alina. Všetkých spája nielen láska k móde, ale aj prírode – počas záverečného večera Use the city predstavili kolekcie, ktoré boli vytvorené tzv. upcyklingom, čiže recykláciou starých či odpadových materiálov.

Viac v reportáži telKE: https://www.youtube.com/watch?v=Xn5KrWM1bn8

ZDROJ: telKE

Odporúčame

TOP články