Výstava v centre Košíc mapuje 30 osobností slovensko-amerických vzťahov

Výstava v centre Košíc mapuje 30 osobností slovensko-amerických vzťahov

Pri súsoší Immaculata na košickej Hlavnej ulici nájdu obyvatelia a návštevníci mesta výstavu o partnerstve medzi Spojenými štátmi a Slovenskom, ktorá zachytáva míľniky spoločnej histórie. Výstava sa koná v rámci 30. výročia slovensko- amerických diplomatických vzťahov.

Edukačnú putovnú výstavu o 30 osobnostiach slovensko-amerických vzťahov otvoril veľvyslanec Spojených štátov amerických Gautam Rana spoločne s primátorom mesta Košice Jaroslavom Polačekom v piatok 23. júna. Otvorenia výstavy sa zúčastnili prišli aj študenti z Gymnázia Poštová 9.

Panely budú na Hlavnej ulici pri súsoší Immaculata do 6. júla, potom sa presunú do ďalších miest po Slovensku.

Putovná výstava

Od polovice 19. storočia boli slovenskí prisťahovalci neoddeliteľnou súčasťou rozvoja Spojených štátov. Výstava pripomína niektoré z osobností, ktoré dosiahli veľa v politike, diplomacii, vede, umení či v športe.

Vďaka tejto výstave sa záujemcovia po celom Slovensku sa tak budú môcť dozvedieť viac o histórii slovensko-amerického priateľstva, emigrácii Slovákov do USA, úlohe a pomoci Spojených štátov počas Slovenského národného povstania, ale aj o konkrétnych osobnostiach vzájomných vzťahov. Viac sa dozviete priamo na výstave.

Edukačná výstava je jedným zo spôsobov, akými si Veľvyslanectvo USA na Slovensku pripomína 30. rokov vzájomných vzťahov a zároveň vytvára priestor na posilnenie partnerstva založeného na priateľstve, partnerstve a spojenectve.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články