Oplotenie v parku pri fontáne znamení je krajšie vďaka dobrovoľníkom

Oplotenie v parku pri fontáne znamení je krajšie vďaka dobrovoľníkom

V prvý deň Týždňa dobrovoľníctva, v piatok 23. júna sa v parku pri fontáne znamení stretli zamestnanci mesta Košice, Správy mestskej zelene v Košiciach, miestneho úradu Staré Mesto a ďalší dobrovoľníci, aby sa spoločne pustili do úpravy obľúbeného parku.

Vyše 50 dobrovoľníkov sa zapojilo do aktivity, ktorú pripravila Správa mestskej zelene. Pustili sa do čistenia oplotenia, odstraňovania hrdze a následne na plot naniesli nový ochranný náter. Okrem toho namaľovali aj kvetináče a vyčistili okolie.

Pomocnú ruku podal aj veľvyslanec Spojených štátov Gautam Rana, ktorý v ten deň v Košiciach navštívil výstavu o 30 osobnostiach slovensko-amerických vzťahov.

Týždeň dobrovoľníctva odštartoval v piatok 23. júna a potrvá do 29. júna. Do jednotlivých aktivít sa môžete zapojiť aj vy. Kliknite na: https://www.tyzdendobrovolnictva.sk/program/kosicky-kraj/ a vyberte si konkrétny deň a z ponuky aktivít tú, ktorá vás priamo vo vašom okolí zaujme.

Fontána je opäť plná života

Po vyčistení fontány znamení sa do nej po prvýkrát v tomto roku vrátili tradiční rybí obyvatelia. Ryby budú fontánu skrášľovať až do jej vypustenia a zazimovania.

Ryby vo fontáne dostávajú špeciálne krmivo a sú pod drobnohľadom pracovníkov Správy mestskej zelene.. Tí zároveň prosia ľudí, aby do vody nehádzali chlieb, omrvinky a zvyšky jedál.

Zdroj: mesto Košice, SMSZ

Foto: Miroslav Vacula, SMSZ

Odporúčame

TOP články