UVLF v Košiciach otvorila druhý ročník svojej detskej univerzity

UVLF v Košiciach otvorila druhý ročník svojej detskej univerzity

  Druhý ročník detskej univerzity otvorila Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach vo štvrtok (7. 7.). Slávnostnú imatrikuláciu absolvovali tri desiatky detí vo veku od deväť do 15 rokov. Malí študenti sa budú počas piatich prázdninových dní venovať témam z veterinárskej medicíny i farmácie.


      Súčasťou detskej univerzity je okrem iného aj vyskúšanie si práce veterinárneho lekára na modeloch zvierat, stretnutie so skutočnými zvieracími pacientmi či príprava vlastných liekov. V Jazdeckom areáli UVLF si tiež vyskúšajú čistenie, vodenie, sedlanie, uzdenie koní aj jazdu v kluse. „Dozvedia sa, ako sa stať zodpovedným majiteľom domáceho miláčika. Spoznajú aj niektoré tajomstvá správnej výroby zdravých mliečnych maškŕt a cukroviniek. Popri tom absolvujú aj športovú olympiádu a branné popoludnie spojené s výcvikom psov,“ uviedla.
      Ako pripomenula garantka detskej univerzity a prorektorka UVLF Zita Faixová, Detská UVLF je členom siete Európskych detských univerzít. „Ako členovia siete máme možnosť vymieňať si osvedčené postupy a poznatky o formátoch detských univerzít. Hlavný dôraz sa kladie na vzájomné učenie sa a dôležitosť neustáleho rozvoja detských univerzít v rámci tretieho poslania vysokého vzdelávania v našej spoločnosti,“ povedala.
      Detská univerzita na UVLF vyvrcholí v stredu (13. 7.)  slávnostnou promóciou a vyhlásením výsledkov výtvarnej súťaže.

Zdroj: TASR

Foto: UVLF

Odporúčame

TOP články