Košice vyhlásili výzvu na búracie práce na Jesenského ulici, vyrásť tu majú byty

Košice vyhlásili výzvu na búracie práce na Jesenského ulici, vyrásť tu majú byty

   Mesto Košice vyhlásilo výzvu na predkladanie ponúk na odstránenie stavieb na Jesenského ulici 4. Súvisí to s plánovanou výstavbou nájomných bytov.


      Predmetom zákazky je odstránenie existujúcich objektov v polyfunkčnom areáli, kde sa v súčasnosti nachádza bývalá prevádzka zberného dvoru, predaja automobilových výrobkov a autoservis. Jej predpokladaná hodnota je necelých 275.000 eur bez DPH.
      „Búracie práce pozostávajú z kompletného odstránenia existujúcich konštrukcií, a teda strešných konštrukcií, horizontálnych konštrukcií stropov, základových dosiek, spevnených plôch, vertikálnych konštrukcií obvodových a vnútorných stien, atík, štítov. Demontáž okien, dverí, svetlíkov a vnútorného vybavenia,“ uvádza sa v oznámení zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) s tým, že pôjde aj o kompletné odstránenie všetkých inžinierskych sietí po hlavné uzávery a kompletné odstránenie vnútorných rozvodov. Finálna terénna úprava má spočívať v kompletnom zarovnaní terénu ako príprava na budúcu výstavbu.
      Mesto Košice chce v danej lokalite postaviť približne 50 bytov. Zámerom je poskytnúť v nich dostupné bývanie pre ľudí, ktorí splnia stanovené podmienky. Môže ísť napríklad o takzvané štartovacie bývanie pre mladé rodiny.
      „V súčasnosti prebieha proces získavania stavebného povolenia a spracováva sa realizačná dokumentácia,“ uviedol magistrát. Mesto chce koncom tohto roka vyhlásiť verejné obstarávania na zhotoviteľa týchto nájomných bytov a budúci rok podať žiadosť na Štátny fond rozvoja bývania o poskytnutie finančných zdrojov.

Urbanisticko-architektonickú súťaž na návrh nájomných bytov na Jesenského ulici vyhrala ešte na jar minulého roka projekčná kancelária OON Design. Podľa košického primátora Jaroslava Polačeka (nezávislý) je rozvoj nájomného bývania jednou z priorít mesta.

Zdroj: TASR/MK

Foto (ilustr.): MK

Odporúčame

TOP články