Trať detskej železnice po včerajšej búrke zaplavilo, sprejazdnili ju dnes dopoludnia

Trať detskej železnice po včerajšej búrke zaplavilo, sprejazdnili ju dnes dopoludnia

Na Košickej detskej historickej železnici vyhlásili vo štvrtok večer po silnej búrke a následnom rozliatí bočných prítokov Čermeľského potoka mimoriadnu situáciu. Riaditeľ železnice prerušil prevádzku až kým neodstránili všetky prekážky na trati, ktoré bránili premávke vlakov. Trať aj vďaka práci množstva dobrovoľníkov znovu sprejazdnili dnes dopoludnia.


      „Po prehliadke trate sme zistili, že minimálne dva rozvodnené potoky naplavili na trať množstvo nečistôt, blata, kameňov či dreva. Zatiaľ sa nám podarilo na ráno získať prisľúbenú pomoc z Dopravného podniku mesta Košice, na tvári miesta zistíme, ako dlho bude musieť byť prevádzka obľúbenej košickej atrakcie prerušená. Všetci veríme, že už cez víkend budú vlaky, hoc zníženou rýchlosťou, po trati opäť premávať,“ povedal riaditeľ detskej železnice v Košiciach Ľubomír Lehotský. Rozsah škôd nevedel zatiaľ potvrdiť.
      Silná búrka, ktorá sa vo štvrtok podvečer prehnala nad Košicami, spôsobila, že na viacerých úsekoch štvorkilometrovej trate boli popadané stromy, naplavené kamene a koľaje pokryté blatom. Trať bola v dôsledku silných nánosov na viacerých úsekoch neprejazdná.

Odstraňovanie nánosov komplikovalo to, že železnica nedisponuje ťažkou technikou. Napriek tomu sa dobrovoľníkom podarilo odstrániť škody v priebehu dopoludnia.


Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články