KE.CY vylepšujú cyklotraily v okolí Košíc

KE.CY vylepšujú cyklotraily v okolí Košíc

Nielen fanúšikovia horskej cyklistiky môžu od marca v okolí rekreačnej lokality Bankov využívať upravené cyklotraily Držhuba, Zlatoklopka a Lesmír. Úseky dostali nový šat vďaka finančnej podpore mesta Košice, ktoré na tieto účely vyčlenilo zo svojho rozpočtu 38 250 eur.

Vynovené traily sú podľa šéfa občianskeho združenia KE.CY – košické cyklotraily Zorana Bosáka zábavnejšie a pribudli na nich aj nové technické a terénne prvky. Návštevníci si na nich vedia zdokonaliť svoje schopnosti a naučiť sa lepšie jazdiť.

Na tento rok je v okolí Bankova naplánovaná aj úprava a predĺženie existujúceho cyklotrailu Davidoff, na ktorú mesto poskytne 29 558 eur. Za tieto financie sa predĺži existujúca trasa, pribudnú terénne prvky a zjednoduší prístup k flowtrailovej časti trate.

Cieľom združenia KE.CY je ponúknuť Košičanom ďalšie možnosti aktívneho oddychu a rozšíriť infraštruktúru pre horskú cyklistiku. Doposiaľ na území Mestské lesy Košice a.s. existuje takmer 25 km cyklotrailov rôzneho druhu a obtiažnosti, ktoré sa tešia veľkej obľube.

Momentálne majú fanúšikovia dvoch kolies k dispozícii 15 trailov v okolí Jahodnej, Bankova, Kamenného hrbu alebo Hrešnej.

Do budúcnosti je vďaka spolupráci medzi mestom Košice, Mestskými lesmi, oblastnou organizáciou cestovného ruchu Visit Košice a KE.CY v pláne rozširovanie terajších cyklotailov a vybudovanie ďalších nových úsekov.

(LS)

Foto: MK

Odporúčame

TOP články