Slováci prehrali vo štvrťfinále s Azerbajdžanom 0:1

Slováci vstúpili do turnaja víťazstvom 2:0 nad Belgickom

 Slovenskí reprezentanti v malom futbale prehrali vo štvrťfinále ME v Košiciach s Azerbajdžanom 0:1 a šampionát sa pre nich skončil. Jediný gól štvrtkového zápasu strelil v 42. minúte z pokutového kopu Elvin Alizada. Pre Slovákov to bola jediná prehra na turnaji.


      Hráči Azerbajdžanu postúpili do piatkového semifinále, kde ich čakajú Kazachovia, ktorí zdolali Maďarsko 4:3 po penaltách. Do semifinále postúpili aj Bulhari, ktorí si poradili s Francúzskom 3:1. V súboji o finále narazia na hráčov Rumunska, ktorí si poradili s Českom po penaltách.

      Prvý polčas priniesol bezgólové skóre, ale bližšie ku gólu boli hráči Azerbajdžanu. Už v 1. minúte Isajev neprekonal Pellu, ktorý v prvom polčase viackrát podržal slovenský tím. Domáci sa dlho nevedeli dostať do gólovej príležitosti a brankár Azerbajdžanu riešil v prvom polčase iba menej nebezpečné situácie.
      Duel vygradoval v druhom dejstve, v ktorom pribudlo zaujímavých situácií, emócií, kariet a aj nervozity. Slováci zvýšili aktivitu, ale naďalej hrozil aj súper, ktorého koncentrovaný výkon s minimom chýb bol veľká prekážka pre domácich. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 42. minúta, v ktorej brankár Pella inkasoval vôbec prvý gól na šampionáte. Penalte, ktorú strelou do brankárovho protipohybu zužitkoval Aliazada, predchádzali faul a mohutné protesty domáceho tímu. Ten sa po inkasovanom góle zmobilizoval, no časté kúskovanie hry ovplyvnilo záverečnú snahu. V nadstavenom čase mali šance Dzíbela aj Brestovanský, ale nedokázali skórovať.

      ďalšie výsledky štvrťfinále:
      Maďarsko – Kazachstan 3:4 (1:1, 0:0)
      Francúzsko – Bulharsko 1:3 (0:1)
      Rumunsko – Česko 2:1 (0:0, 0:0)

      semifinále, piatok:
      Azerbajdžan – Kazachstan /18.30/
      Bulharsko – Rumunsko /20.15/

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články