Tepláreň v Košiciach chystá jednodňovú odstávku

MH Teplárenský holding a obce podpísali memorandum o spolupráci pri geoterme

Odstávka výroby v košickom závode podniku MH Teplárenský holding bude trvať v utorok (14. 6.) od 00.01 do 24.00 h. Obyvatelia Košíc, s výnimkou sídliska Nad jazerom, tak nebudú mať na pár hodín teplú vodu. Dotkne sa to zhruba 850 odberných miest a približne 77.220 košických bytov.

Dodávka teplej úžitkovej vody by mala byť obnovená v stredu (15. 6.) do 10.00 h. Uviedla to manažérka marketingu a komunikácie spoločnosti Andrea Devánová.
      „Dôvodom je pravidelná údržba a kontrola, pričom niektoré poruchy je možné opraviť len pri celkovej odstávke teplárne. Ide v podstate o preventívne opatrenia, vďaka ktorým vieme bezproblémovo zabezpečiť dodávku tepla a teplej vody počas vykurovacej sezóny, keď to naši zákazníci skutočne potrebujú,“ vysvetlila.
      V minulosti trvali takéto plánované odstávky dlhšie, doba sa podľa jej slov skrátila aj vďaka novým modernejším technológiám výroby tepla. Dôsledkom je, že už nie je potrebné robiť opravy v takom rozsahu ako predtým. „Okrem toho nám obnoviteľné zdroje umožňujú čiastočnú dodávku TÚV v určitej časti mesta,“ doplnila Devánová.
      Ďalšie odstávky sú plánované v termínoch 28. – 29. júna, 6. – 7. júla a 23. – 25. augusta.

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články