Revitalizácia vstupu na Verejný cintorín napreduje

Revitalizácia vstupu na Verejný cintorín napreduje

V júli minulého roka začala revitalizácia Verejného cintorína v Košiciach. Priamo na stavenisku sa dnes uskutočnil kontrolný deň, na ktorom zástupcovia zhotoviteľa zo spoločnosti EUROBAU informovali vedenie mesta a ďalších prítomných o postupe prác. Tie pokračujú podľa plánu a modernizácia by mala byť ukončená v lete tohto roka.

Pracovníci Správa mestskej zelene v Košiciach začali koncom februára s inštaláciou špeciálneho modulárneho systému TreeParker, ktorý stromom zabezpečí dostatočný priestor na rozvoj koreňovej sústavy. Podobný systém sa v metropole východu použije vôbec prvýkrát.

V rámci revitalizácie pribudne na bývalej asfaltovej ploche 59 drevín, 29 z nich vysadia novým spôsobom. Vysadené by mali byť do konca apríla.

Nové parkovisko, osvetlenie aj zeleň

V rámci modernizácie Verejného cintorína sa skrášli priestor od vstupnej brány cintorína až po centrálny kríž. Rozšíri sa kapacita parkoviska, pribudne nové LED osvetlenie, kamerový systém a novú podobu dostane aj trhovisko.

Plocha pred vstupnou bránou bude koncipovaná ako malé námestie s parkom, kde budú rásť stromy a okolo nich budú lavičky. Námestie pred obradnou sieňou spríjemní zelený ostrovček so stromoradím, kvetinovou výzdobou a lavičkami.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články