Na košických ZŠ sa situácia zlepšuje, oproti piatku klesli počty žiakov v karanténe na polovicu

Covid-19 ustupuje z košických základných škôl

Základné školy (ZŠ) na Bruselskej, Polianskej a Želiarskej ulici sú v súčasnosti jediné tri ZŠ v Košiciach, ktoré fungujú v klasickom režime a ich žiaci sa môžu vo svojich triedach rozprávať z očí do očí. Všetkých 31 zvyšných ZŠ v metropole východu svojich žiakov vyučuje prostredníctvom dištančného alebo kombinovaného vzdelávania.

Hoci Košice patria v súčasnosti medzi mestá s najvyšším denným prírastkom osôb infikovaných ochorením Covid-19, epidemiologická situácia na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa na rozdiel od predchádzajúceho týždňa zlepšila. Oproti uplynulému piatku, keď sa až 32 percent všetkých žiakov muselo vzdelávať z domu, klesol dnes tento počet na necelú polovicu.

Na dištančnom vzdelávaní je už iba necelých 15 percent žiakov

„V stredu sme mali na dištančnom vzdelávaní takmer 2400 žiakov, čo predstavuje necelých 15 percent, všetkých detí, ktoré navštevujú naše základné školy. Čiastočne to súvisí aj so zmenou dĺžky povinnej karantény pri kontakte s infikovaným žiakom, resp. pedagógom, ktorá pred týždňom klesla z desiatich na 5 dní. Tento týždeň sme museli z prevádzkových dôvodov uzavrieť ZŠ Kežmarská 30 a ZŠ Starozagorská ako aj niektoré školské jedálne, ktoré zväčša otvoríme od budúceho týždňa. Som rada, že nám stúpajú počty detí priamo v triedach. Verím, že aj napriek nie veľmi priaznivým číslam pri počtoch ochorení na Covid-19 v celom meste, sa po piatkových polročných prázdninách stretnú naši žiaci v triedach v ešte vyššom počte ako to bolo dnes,“ uviedla vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková. 

Najviac pozitívnych detí majú na ZŠ Družicová

Ochorenie Covid-19 má v súčasnosti 25 žiakov na ZŠ Družicová, na ZŠ Laca Novomeského evidujú k dnešnému dňu 23 pozitívnych žiakov a dvoch pedagógov. Na ZŠ Fábryho vyšli pozitívne testy 17 žiakom. Celkovo je na základných školách v meste momentálne 134 tried, ktorých žiaci museli prejsť z prezenčnej na dištančnú, resp. kombinovanú formu vzdelávania.  

Vladimír Fabián

Foto: Mesto Košice/Miro Vacula

Odporúčame

TOP články