Generálnym manažérom Tabačky Kulturfabrik sa stal Martin Dubéci

Generálnym manažérom Tabačky Kulturfabrik sa stal Martin Dubéci

  Nezávislé kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik v Košiciach má nového generálneho manažéra, od 1. februára sa ním stal Martin Dubéci. Vo funkcii nahradil Zuzanu Psotkovú, ktorá ju vykonávala dva roky.


      Zmena generálneho manažéra je súčasťou širších zmien a personálnej obnovy v organizácii. Dubéci podľa kultúrneho centra prichádza do Tabačky s ambíciou osviežiť jej dramaturgiu, priniesť veľa nového programu, regionálnej scény, naštartovať nové partnerstvá, ako aj neustále dolaďovať „business model“, ktorý umožní udržateľné fungovanie a tvorbu dobrého programu v spolupráci s umeleckým riaditeľom.
      „Pandémia okrem mnohých iných vecí ukázala, v akom rozdelenom stave je naša spoločnosť a ako málo vecí ju drží pokope. Ak tomu dokáže byť niečo protiváhou, je to vo veľkej miere práve kultúra v najširšom zmysle slova. V prípade Tabačky je tu navyše jej regionálny význam,” uviedol Dubéci.

Tabačka Kulturfabrik je unikátnym kultúrnym centrom a otvorenou zónou pre umenie, kreativitu a spoluprácu v Košiciach. Produkuje program od hudby takmer všetkých nezávislých žánrov, cez divadlo, tanec, kino, diskusie a hovorené slovo, rezidencie až po vlastnú galériu. Je zázemím pre coworking a ateliéry a prevádzkuje vlastné gastro.

Zdroj: TASR

Foto: Tabačka

Odporúčame

TOP články