Košice by mohli o rok hostiť európsky šampionát v plávaní

Košice by mohli o rok hostiť európsky šampionát v plávaní

Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice (NOCKE) sa môže v roku 2025 stať dejiskom Majstrovstiev Európy v plaveckých športoch do 23 rokov. Popri Košická Futbalová Aréna, ktorá bude v roku 2025 jedným z dejísk majstrovstiev Európy vo futbale do 21 rokov, by išlo o ďalšie významné športové podujatie v metropole východu.

O zámere organizovať medzinárodné plavecké podujatie v najmodernejšom krytom bazéne na Slovensku, o prienikoch spolupráce a možnostiach finančnej podpory pred pár dňami diskutoval primátor mesta Košice Jaro Polaček s prezidentom Slovenská plavecká federácia – SPF Ivanom Šulekom, zástupcom Fond na podporu športu Radoslavom Jenčušom, štátnym tajomníkom Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR Jánom Krišandom a s prezidentom Slovenského olympijského a športového výboru Antonom Siekelom.

Prítomným hosťom sa projekt prestavby starej plavárne na moderný plavecký komplex páči a teší ich, že Slovensko získa ďalší športový stánok národného významu, ktorý dokáže hostiť športové podujatia na najvyššej úrovni.

Vzájomnou spoluprácou môžeme naplno využiť potenciál nových športovísk a prilákať do Košíc športovcov a fanúšikov nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia.

Odporúčame

TOP články