Mesto spustilo nový parkovací web a aplikácie na platenie parkovného

Mesto spustilo nový parkovací web a aplikácie na platenie parkovného

Košická radnica chystá zásadné zmeny v systéme parkovania v spoplatnených zónach.

Mesto ešte v marci tohto roka spustilo novú verziu svojho parkovacieho portálu parking.kosice.sk. Cieľom je poskytnúť čo najviac informácií a uľahčiť motoristom parkovanie na uliciach metropoly východu. Okrem mapy parkovacích zón nájdu záujemcovia na stránke návod ako je možné zaplatiť parkovné online, ako sa dá požiadať o parkovaciu kartu, aký je režim prevádzky v parkovacom dome pri Steel aréne a mnoho ďalších užitočných informácií.

Štyri aplikácie

Od marca môžu motoristi v Košiciach pohodlne zaplatiť parkovné aj prostredníctvom štyroch mobilných aplikácií. Donedávna bolo možné uhradiť parkovné iba prostredníctvom QR kódu len cez jedinú webovú aplikáciu MPLA. Po úspešnom testovaní v uplynulých týždňoch už môžu motoristi využívať aj služby ďalších platobných aplikácií Hopin, ParkDotsEasyPark.

Výhodou úhrady parkovného cez väčšinu aplikácií je najmä možnosť platiť aj za kratší čas ako je základná doba 30 minút a možnosť predĺženia času platnosti.

„Okrem mobilných aplikácií bude aj naďalej možné parkovné uhrádzať prostredníctvom SMS alebo hotovosťou v 40 parkomatoch. Snahou mesta je zvýšiť tento počet aspoň na 100 parkomatov, aby sa aj v tomto ohľade zvýšil komfort motoristov,“ uviedol riaditeľ magistrátu mesta Marcel Čop.

(MK)

APLIKÁCIE NA PLATENIE PARKOVNÉHO V KOŠICIACH

 • Easypark – vyžaduje inštaláciu aplikácie cez GooglePlay alebo Appstore
 • https://easypark.sk/sk
  • univerzálne využitie v rámci Európskej únie – až 2200 miest, vrátane Bratislavy, minútová tarifikácia)
 • HOPIN – vyžaduje inštaláciu aplikácie cez GooglePlay alebo Appstore 
 • https://hopintaxi.com/
  • univerzálne využitie – možnosť objednať si taxík, kuriéra, zakúpiť si lístok na MHD, využitie vo viacerých slovenských mestách (Bratislava, Banská Bystrica, Martin, Trnava).
 • ParkDots – vyžaduje inštaláciu aplikácie cez GooglePlay alebo Appstore
  • možnosť platby parkovného aj v Bratislave

Odporúčame

TOP články