Hercovu misiu prevzali Lišková a Kramár

Hercovu misiu prevzali Lišková a Kramár

Na jubilejnom 30. ročníku Medzinárodného filmového festivalu IFF Art Film Košice sa už 70. držiteľkou ocenenia Hercova misia stala herečka Antónia Lišková. Cenu Hercova misia si prevzala vo štvrtok 27. júna o 16:00 na Dolnej bráne a následne na slávnostnom ceremoniáli v Kunsthalle.

Známa hviezda slovenského a talianskeho filmu Antónia Lišková si cenu prevzala za svoj významný prínos audiovizuálnemu umeniu. Herečka začala svoju kariéru v Ríme a postupne sa stala známou vďaka početným úlohám v celovečerných filmoch a televíznych tvorbách. Vo svojej bohatej kariére získala množstvo ocenení vrátane Európskej striebornej stuhy za najlepší ženský herecký výkon vo filme „ÚKRYT“.

Druhým laureátom, ktorý si včera prevzal cenu Hercova misia je uznávaný herec Maroš Kramár, ktorý sa herectvu venuje od detstva. Prvú filmovú rolu získal vo filme „Ďaleko je do neba“ v roku 1972. Vo filmovom svete sa preslávil významnými snímkami ako „Iná láska“ (1985), „Na krásnom modrom Dunaji“ (1994) a „Suzanne“ (1996).

Jubilejný 30. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Košice sa blíži do finále. Dnes je pred nami posledný deň, ktorý prinesie filmové hody.

Odporúčame

TOP články