Na Lidickom námestí pribudli nové ihriská aj zeleň

Na Lidickom námestí pribudli nové ihriská aj zeleň

Mesto Košice pokračuje v skvalitňovaní životného prostredia. V Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov zrevitalizovalo verejné priestranstvo na Lidickom námestí. Cieľom premeny tohto priestoru bolo zvýšiť jeho funkčnú a estetickú hodnotu a vytvoriť tak príjemné prostredie pre obyvateľov sídliska.

Nevyužívanú plochu nahradilo nové moderné detské ihrisko s hernými prvkami pre deti rôznych vekových kategórií. Na pôvodných sa osadili nové herné prvky. Pre aktívnych obyvateľov pribudlo aj fitnes ihrisko pre všetky vekové kategórie, kde si každý zacvičí a oddýchne. Projekt nezabudol ani na zeleň, vysadili sa tu nové stromy a kríky, pribudli aj nové lavičky a koše.

Na svoje si prídu aj majitelia psov, ktorým je k dispozícii kynologické ihrisko s prekážkami na tréning ich štvornohých miláčikov do kruhu, pre slalom alebo skokové prekážky.

Práce za vyše 151 000 eur zrealizovala spoločnosť ProGarden. Nové ihriská a herné prvky tam pribudli v rámci revitalizácie vnútroblokov a verejných priestranstiev, ktoré sa dokončili ešte minulý rok a ktoré mesto financovalo z eurofondov.

Odporúčame

TOP články