Hasiči a mesto trénovali zásah na Garbiarskej

Hasiči a mesto trénovali zásah na Garbiarskej

V Stredisku sociálnej pomoci na Garbiarskej ulici v Košiciach včera zasahovali hasiči i polícia. Našťastie šlo len o cvičný požiarny poplach. Dôvodom bolo nariadenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Hasiči a mesto skúšali ako by prebiehal zásah pri podobnom požiari ako sa stal pred Vianocami v DSS v Osadnom.

Na Garbiarskej zasahovalo niekoľko hasičských áut, pripravená bola aj mestská polícia s odťahovým autom, Dopravný podnik Mesta Košice. Zásah je špecifickým najmä tým, že Stredisko sociálnej pomoci obýva zhruba 200 klientov, z ktorých veľká časť je ležiaca alebo imobilná.

Obdobným spôsobom, avšak bez zásahovej techniky, bol včera vykonaný cvičný požiarny poplach aj v priestoroch Psychosociálneho centra v Košiciach na Löfflerovej a Adlerovej ulici.

Cvičenie malo simulovať, ako by prebiehal zásah pri podobnom požiari ako sa stal v Domove sociálnych služieb v Osadnom v noci 21.decembra. Priamo na mieste umrel jeden z klientov, ďalší 4 podľahli na následky požiaru o niekoľko dní v nemocnici.

(CŠ)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články