Správa mestskej zelene osadila nové kŕmidlá pre vtáky

Správa mestskej zelene osadila nové kŕmidlá pre vtáky

Množstvo ľudí počas dlhej zimy nezabúda ani na vtáky a na stromy po celom meste im vešajú kŕmidlá. Správa mestskej zelene však eviduje aj také, ktoré sú nevyužívané a vytvárajú tak zbytočný odpad. Preto po meste vyvesila 7 nových kŕmidiel, ktoré môže dopĺňať ktokoľvek.

Ako uviedla Správa mestskej zelene v Košiciach, evidujú kŕmidlá, ktoré sú aj praktické, krásne a navyše pravidelne dopĺňané, takže v nich operence stále nájdu dostatok potravy. Nájdu sa však aj také kŕmidlá, ktoré sú vyrobené napríklad z plastových fliaš a na stromoch visia prázdne, a teda nevyužité vytvárajú zbytočný odpad. Problémové a nebezpečné sú hlavne sieťky po lojových guľkách, ktoré sa snažia zbierať, aby sa do nich vtáky nezamotali.

Aby vyšli záujemcom o prikrmovanie vtáctva v ústrety vyvesili 7 nových kŕmidiel v parkoch. Tri pribudli v Mestskom parku, 2 na Aničke, po jednom kŕmidle nájdete aj v Psotkovom parku a Zuzkinom parku.

Myslieť by ste mali na vhodnosť dopĺňaného krmiva, neumiestňujte do kŕmidiel pečivo a spracované jedlo. Vtáčiky sa v zime potešia hlavne energeticky bohatým olejnatým semienkam, ako sú slnečnica, repka, ľan a mak, ale vhodné sú všetky semená, či už pšenica, proso, alebo ovos.

Kŕmidlá z plastových fliaš sú síce lacnou, ale nie úplne vhodnou a estetickou alternatívou.

(CŠ)

Foto: Správa mestskej zelene

Odporúčame

TOP články