DPMK je pripravený zaviesť úsporné opatrenia pre nárast cien energií

DPMK zrušil vyhradený priestor v autobusoch

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) je v súvislosti s nárastom cien energií pripravený zaviesť konkrétne úsporné opatrenia. Niektoré už realizuje aj v súčasnosti. Uviedla to hovorkyňa DPMK Vladimíra Bujňáková. Ako pripomenula, DPMK je veľkým odberateľom najmä nafty, elektrickej energie a zemného plynu.


        Odber plynu pre vykurovanie objektov ako administratívne budovy a dielne bude DPMK obstarávať v tomto období pre nasledujúce roky. „Je zrejmé, že cena bude výrazne vyššia,“ povedala s tým, že na zamestnancov apelujú, aby na pracovisku rozmýšľali efektívne a ekonomicky vo vzťahu k vykurovaniu jednotlivých priestorov. Spresnila, že ide napríklad o krátkodobé vetranie, urýchlené zatváranie dverí a veľkých brán a podobne.
        Odber silovej elektriny má DPMK zazmluvnený do konca roka 2023. Podľa Bujňákovej ich tak zvýšené poplatky za distribúciu a ostatné služby súvisiace s odberom elektriny môžu ovplyvniť. „Tieto poplatky budú známe až rozhodnutím Úradu pre reguláciu sieťových odvetví platné od januára 2023,“ uviedla.
        V súvislosti so zvyšovaním ceny nafty, ktorú potrebujú pre autobusy, nateraz neuvažujú o zmene režimu výpravy mestskej hromadnej dopravy.

Zmeny v MHD od soboty 1. októbra

Z dôvodu rekonštrukčných prác bude linka č.24 skrátená po zastávku Spaľovňa v oboch smeroch a nebude zachádzať do Kokšov-Bakši. Premávať bude po pôvodnej trase cez zastávku Rašelinové závody.

Na linkách č.14 a 29 sa predlžuje interval medzi spojmi počas voľných dní z 20 minút na 30 minút.

Nočná linka N7 v smere na Važeckú bude premávať po vnútrosídliskovej komunikácii; linka bude vynechávať zastávku Bukovecká. 

Zdroj: TASR, DPMK

Foto (ilustr.)

Odporúčame

TOP články