Detská historická železnica presunula plánované podujatia

Detská historická železnica presunula plánované podujatia

Košická detská historická železnica zrušila, respektíve preložila všetky plánované podujatia pre verejnosť, ktoré chceli dobrovoľníci realizovať od soboty až do 4. decembra.

„Na 30. apríl budúceho roku sme tak museli preložiť zo soboty Svätokatarínsku ďakovnú bohoslužbu slovenských železničiarov, ktorí mali do Košíc pri príležitosti sviatku ich patrónky pricestovať z rôznych kútov republiky,“ uviedol predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.
      Odkladu sa nevyhli ani tradičné Svätomikulášske jazdy, nový termín určili predbežne na 12. decembra. V prípade, že by ani v tomto čase nebolo možné vypraviť obľúbený mikulášsky vláčik, inak zlatý klinec sezóny, ďalšie náhradné termíny sú 18. alebo 30. december.
      „Situácia na Slovensku nie je dobrá, všetci sme verili, že ľudia sa budú správať zodpovedne, a že sa tohtoročná zima nebude podobať tej vlaňajšej. My na detskej železnici sme však zvyknutí na zázraky, a tak v jeden malý veríme aj tentoraz. Dúfame, že sa do konca roka s malými aj veľkými cestujúcimi ešte stretneme,“ zdôraznil Lehotský.
      Aj v čase prísnych epidemických opatrení však obľúbená železnička svoju činnosť úplne nezastaví. Okrem údržby historických vozidiel a opráv na trati ponúkne košickej verejnosti v mimoriadnom režime špeciálne jazdy pre členov rodiny z jednej domácnosti. Jazdy vlakov prímestskej rekreačnej vlakovej dopravy budú určené za prísnych hygienických opatrení len pre vopred objednaných záujemcov pri ich ceste do prírody. „Samozrejme, iba v rámci košických okresov, keďže presun obyvateľov z okresu do okresu je počas lockdownu zakázaný,“ uzatvára Lehotský.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): www.detskazeleznica.sk

Odporúčame

TOP články