Borbélyho teší postup do štvrťfinále, no mrzí ho strata troch hráčov

Borbélyho teší postup do štvrťfinále, no mrzí ho strata troch hráčov

    Bez Lukáša Janiča, Jaroslava Repu a Adama Bombicza nastúpia slovenskí reprezentanti v malom futbale na štvrtkový štvrťfinálový zápas ME v Košiciach o 20.15. Zatiaľ čo prvých dvoch vyradili zranenia, Bombicz doplatil na červenú kartu, ktorú dostal v osemfinálovom zápase proti Gruzínsku, keď sa podľa hlavného rozhodcu tešil z gólu nedovoleným spôsobom.

„Nazval by som to rozhodcovskou zlomyseľnosťou, pretože už išlo o klinec do rakvy súpera a potom už nasledoval iba záverečný hvizd,“ citoval trénera SR Ladislava Borbélyho web kosiceonline.sk.
      Slováci triumfovali v stredajšom osemfinále nad Gruzínskom 2:0, pričom Bombicz gólom v 2. minúte nadstaveného času prakticky ukončil zápas. V euforickej reakcii skočil na reklamný banner, čo sa nepáčilo hlavnému rozhodcovi, ktorý vytiahol žltú kartu. Pre Bombicza bola už druhá v zápase, po nej nasledovala červená a automatický stop pre nasledujúci zápas. „Chlapec oslavoval gól a on (rozhodca) ho potrestal. Nešlo o nejaké zdržiavanie hry. Bohužiaľ, teraz máme dve päťky a koniec,“ povedal Borbély. Podľa kosiceonline.sk sa slovenská výprava ešte chcela odvolať voči Bombiczovmu trestu, no podľa kormidelníka SR existovala iba malá šanca na úspech: „Nemá to zmysel. Rozhodcovia by mali mať aj cit. Vypiskujú tu tak, že to žerie nervy.“
      Prísne vylúčenie Bombicza a zranenia Janiča a Repu boli čierne škvrny na inak vydarenom osemfinálovom vystúpení domácich reprezentantov. Tí sa prebojovali medzi osmičku najlepších a vo štvrtok večer chcú znovu potešiť seba i fanúšikov. Azerbajdžanu v nedávnom prípravnom zápase pred ME podľahli 1:2. „Mám radosť z toho, že sme sa v hierarchii posunuli o krok bližšie k veľkému cieľu. Sme medzi osmičkou najlepších a to teší. Čaká nás veľmi náročný Azerbajdžan, no viac ma trápi výpadok troch útočníkov,“ poznamenal Borbély.

      Program štvrťfinále (štvrtok 9. júna):
      Maďarsko – Kazachstan /17.00/
      Francúzsko – Bulharsko /18.30/
      SLOVENSKO – Azerbajdžan /20.15/
      Rumunsko – Česko /22.00/

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články