Ako riešiť mestské výzvy? Challenger Ideator podporí najlepšie nápady

Najlepším startupom pre rozvoj Košíc sa stal YOURLOX – aplikácia na požičiavanie športových pomôcok

Máte nápad alebo startup, ktorý by podľa vás pomohol vyriešiť výzvy mesta? Získať viac hodnoty za peniaze, zvýšiť energetickú efektivitu, zlepšiť dizajn služieb, skvalitniť dáta, jednoduchšie a efektívnejšie riešiť miestne dane a poplatky…program Challenger Ideator je určený práve na podporu ideí, ktoré sa takýmito a podobnými výzvami zaoberajú.

Prihlásiť sa do programu môžu fyzické osoby, podnikatelia, nadácie, občianske združenia a neziskové organizácie. Súťažiaci absolvujú mentorovanie s expertmi v relevantných oblastiach, individuálne poradenstvo s organizátormi programu na pravidelnej dvojtýždňovej báze. Projekt budú prezentovať počas verejného finále. Víťaz programu získa cenu 10 000 eur.

Výzvu vyhlásilo mesto Košice, v spolupráci s organizáciami Creative Industry Košice, CIVITTA Slovakia, Košice IT Valley a Východné pobrežie v rámci projektu Košice 2.0. Určený je na podporu podnikateľských ideí firiem, študentov, jednotlivcov alebo tímov so zameraním na riešenia a adresovania výziev, ktorým čelí mesto.

Prihlásiť sa môžete do 20. februára 2023: bit.ly/challenger_registracia

(CŠ)

Foto (ilustr.): Miro Vacula

Odporúčame

TOP články