Drogy našli colníci u vodiča počas bežnej kontroly

Drogy našli colníci u vodiča počas bežnej kontroly

Ozbrojení príslušníci finančnej správy pri bežnej kontrole v stredu (15. 2.) pred polnocou našli u vodiča osobného auta na košickom Sídlisku KVP drogy. V jeho príručnej taške objavili zelenú sušinu neznámeho pôvodu a nádobu s obsahom bielej látky. O prípade informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Košice Katarína Daňková.


        Colníci zastavili vozidlo Škoda Fabia s dvojčlennou posádkou. Hliadka zisťovala, či sa v aute nachádza tovar, ktorý by podliehal colnému dohľadu alebo daňovému dozoru. „Po negatívnej odpovedi vodiča a jeho spolujazdkyne vykonali príslušníci finančnej správy fyzickú kontrolu motorového vozidla. V malej príručnej taške, ktorú mal vodič pri sebe, sa našla zelená rastlinná sušina neznámeho pôvodu, ku ktorej uviedol, že ide o cannabis, a uzatvárateľná plastová nádoba s obsahom bielej neznámej látky,“ uviedla hovorkyňa.
        Z dôvodného podozrenia zo spáchania trestného činu neoprávneného prechovávania omamných a psychotropných látok vodiča zadržali a vec oznámili príslušnému orgánu činnému v trestnom konaní v pôsobnosti Policajného zboru SR.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Polícia SR – Košický kraj

Odporúčame

TOP články