Zaočkovaná dôchodkyňa: „Teraz som už spokojná“

Zaočkovaná dôchodkyňa: „Teraz som už spokojná“

Na Slovensku funguje 88 očkovacích centier, z toho 14 veľkokapacitných. Jedno z nich otvoril Košických samosprávny kraj na Ostrovského ulici.

„Pracuje tam skvelý, ochotný, príjemný personál mladých ľudí, ktorý vám dodá odvahu a utlmí všetky pochybnosti. Celé očkovanie je perfektne zorganizované. Nie som jediná, ktorá bola maximálne spokojná,“ hovorí 69-ročná dôchodkyňa Katarína Bednářová.

Registráciu, či skôr “online hru” pre dôchodcov, za ňu absolvoval jej syn, skúsený ítečkár: „Marek má rýchlu hlavu a rýchle prsty, takže som mala o starosť menej. A len vďaka jeho fyzickej prítomnosti a psychickej podpore som odtiaľ nezdúchla,“ vysvetľuje bývalá novinárka.

Aj ju zmáhali pochybnosti o vakcíne AstraZeneca, ktorá nemá najlepšiu povesť. Obavy sa stupňovali s pribúdajúcimi informáciami o jej vedľajších účinkoch a búrlivej odpovedi organizmu. „Reakcia prišla v noci. Mala som pocit ako pri chrípke. Teplota mi vystúpila len slabo nad 37 stupňov, boleli ma svaly, kĺby a kosti na dolných končatinách a chrbtici. Pomohli mi voľne dostupné lieky proti bolesti. Všetky prejavy pominuli po jednom dni. Teraz som už spokojná… Viem, že viacerí moji známi nemali žiadnu reakciu,“ opísala svoje skúsenosti s vakcínou pani Bednářová. „Všetkých pochybovačov by som obliekla do skafandrov a poslala na oddelenia, kde na COVID umierajú ľudia. Neviem, čo iné by ich mohlo presvedčiť,“ dodáva.

Počas našej návštevy pracovalo v stredisku 20 lekárov, sestier, vypomáhali študenti medicíny.

Hlavným lekárom veľkokapacitného očkovacieho centra KSK na Ostrovského ulici v Košiciach je všeobecný lekár pre dospelých Marián Medera. Čo odporúča ľuďom, ktorí sa rozhodli pre očkovanie? „Zaregistrovaní pacienti by mali dodržiavať určený termín, nie je potrebné chodiť oveľa skôr, pretože   sa   zbytočne   vytvárajú  rady.    Nemal by sa očkovať človek, ktorý má akútne ochorenie – napríklad chrípku alebo nádchu. Rovnako ako ľudia s chronickými   ochoreniami   by   sa   mal   poradiť so svojím všeobecným lekárom.“

NEVIETE SA ZAREGISTROVAŤ NA OČKOVANIE?
Radi by ste sa nechali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, ale nemáte možnosť sa zaregistrovať alebo neviete, ako na to? Máte nejaké otázky týkajúce sa očkovania? Pomôžeme vám!
Neváhajte kontaktovať call centrum mesta Košice

telefónne číslo: 055/641 91 00
mailová adresa: pomoc@kosice.sk
Naši pracovníci sú vám k dispozícii v pracovných dňoch

Autor: JES

Odporúčame

TOP články