Zanedbaný areál na Starozagorskej dostáva nový šat

Zanedbaný areál na Starozagorskej dostáva nový šat

V areáli ZŠ Starozagorská 8 na košickom Sídlisku KVP sa koncom júla začalo s modernizáciou atletického oválu a výstavbou nového ihriska pre malý futbal s umelou trávou. Aktuálne sa pracuje na príprave staveniska a základných úpravách na pláni.

Stavebné práce majú podľa zmluvy trvať 8 mesiacov. Realizuje ich bratislavská spoločnosť Sportfinal. Atletický ovál sa po dokončení stane aj spádovým športoviskom pre viacero škôl a žiakov z okolia. Bežecký ovál bude pozostávať so štyroch 200-metrových dráh vrátane cieľovej rovinky na krátke trate s dĺžkou 60 metrov. Chýbať nebude ani doskočisko s pieskom pre skok do diaľky.

V areáli školy vznikne okrem toho aj nové ihrisko pre malý futbal s umelou trávou, ktoré bude mať certifikované rozmery 32,6 x 52 metrov. Okrem tréningov sa tam budú môcť konať aj súťažné zápasy. Športoviská budú dopoludnia slúžiť na vyučovanie telesnej výchovy, popoludní budú prístupné pre širokú verejnosť a košické športové kluby. Nový šat dostane aj multifunkčné ihrisko a tribúna. Celý areál dostane aj nové osvetlenie.

Modernizácia sa mala pôvodne uskutočniť od júna 2022 do marca 2023. Mesto sa však s pôvodným zhotoviteľom ešte minulý rok dohodlo na ukončení zmluvy. Mesto Košice na tento projekt získalo finančný príspevok z Fond na podporu športu vo výške 381 189 eur, keď so svojou žiadosťou uspelo v obrovskej konkurencii 199 žiadostí v rámci výzvy „Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry“. Získané prostriedky pokryjú 65 percent nákladov, zvyšných 35 percent bude financovaných z rozpočtu mesta Košice.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články