Na galakoncert Ďakujeme prišli stovky ľudí, nechýbalo oceňovanie osobností

Na galakoncert Ďakujeme prišli stovky ľudí, nechýbalo oceňovanie osobností

Stovky ľudí sa zúčastnili na štvrtkovom (7. 9.) galakoncerte Ďakujeme v košických Kasárňach/Kulturparku. Súčasťou v poradí 4. ročníka koncertu bolo aj tradičné oceňovanie osobností za ich výnimočné nasadenie a zásluhy.

„Tradičný galakoncert vytvoril priestor pre poďakovanie ľuďom, ktorí boli odhodlaní postaviť sa tým najnáročnejším výzvam. Často bez nároku na honorár či len pre lepší pocit na srdci pomohli zmeniť naše mesto na lepšie miesto pre život,“ uviedol magistrát.

Tohtoročné poďakovanie patrilo Košičanom, podnikom či združeniam, ktorí pomáhali a stále pomáhajú zmierňovať utrpenie ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine, dosahy pandémie či finančnej krízy.

Ocenenie si prevzali jednotlivci aj kolektívy

Plaketu primátora mesta Košice za angažovanosť a pomoc mestu v súvislosti s mimoriadnymi udalosťami, ktoré ovplyvnili život v Košiciach, si z rúk vedenia mesta prevzali dobrovoľníci Šimon Škvarko a Margita Bečková, niekdajší splnomocnenec mesta Košice pre humanitárnu pomoc pre utečencov z Ukrajiny Roman Dohovič, koordinátorka dobrovoľníkov Adriana Čurajová, zdravotnícky záchranár Záchrannej služby Košice Štefan Kertés, vedúca operatívno-technického oddelenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Janka Nemcová, ale aj Dopravný podnik mesta Košice, Bytový podnik mesta Košice, K-13 Košické kultúrne centrá a Združenie žien Slovenska v Košiciach.

„Slová vďaky však nepatrili len tým, ktorí stáli na pódiu, ale všetkým, pre ktorých je ľudskosť a pomoc druhým životnou filozofiou i každodennou realitou,“ dodal magistrát.

V rámci galakoncertu vystúpili napríklad Petr Kotvald, Martin Chodúr, Katarína Hasprová, komorný sláčikový orchester Musica Iuvenalis či Detské tanečné štúdio Adriany Vrbovej. Slávnostný večer ukončila svetelná šou.

Zdroj: TASR

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články