Začali sa opravy výtlkov. Nahlásiť ich môžete aj vy!

Začali sa opravy výtlkov. Nahlásiť ich môžete aj vy!

Dnes sa v mestskej časti Nad jazerom začalo s opravami výtlkov, ktoré v uplynulej dobe vznikli kvôli nepriaznivým poveternostným vplyvom. Opravy výtlakov na mestských komunikáciách sa uskutočňujú prostredníctvom studenej asfaltovej zmesi, ktorá sa využíva najmä počas zimného obdobia.

Až do konca februára sa takto budú opravovať najmä hlavné cestné ťahy a trasy, po ktorých premávajú autobusy MHD. Tento týždeň uvidíte cestárov najmä v mestských častiach Nad jazerom a Krásna.

Mesto pred opravami urobilo prieskum najkritickejších miest na cestách, ktoré sa musia opraviť. Reaguje aj na podnety motoristov, ktorí informácie o výtlkoch nahlasujú e-mailom.

Cestári sa postupne z Jazera presunú aj do ďalších mestských častí. Takýmto spôsobom budú postupovať až do začiatku marca, keď sa po zime opätovne spustí výroba „klasického“ asfaltu a začne sa so súvislými opravami ciest.

Zaznamenali ste na ceste do práce alebo do školy v uplynulých dňoch výtlk na ceste? Napísať správu môžete na vytlky@kosice.sk aj s približným označením miesta alebo jeho fotografiou.

(LS, CŠ)

Foto: MV

Odporúčame

TOP články