VÚSCH zaviedol pri triáži stojanové skenery, majú odbremeniť personál

VÚSCH zaviedol pri triáži stojanové skenery, majú odbremeniť personál

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) zaviedol pri triáži pacientov a zamestnancov stojanové skenery, prispieť majú k odbremeneniu personálu od administratívnej záťaže.

      Skenery dokážu zosnímať tvár, upozorniť osobu, aby si správne nasadila respirátor, zmerať teplotu a načítať green pass. Po overení QR kódu systém vytlačí potvrdenie s fotografiou a údajmi. Týmto ústrižkom sa pacient následne preukáže na ambulancii alebo pri príjme na hospitalizáciu. Nezaočkovaní pacienti a pacienti bez tretej dávky sa pri vstupe do ústavu preukazujú platným PCR, respektíve antigénovým testom.

Vyzerá to tak, že je pred nami ďalšia vlna pandémie COVID-19 – Omicron. Hľadáme všetky možné riešenia, ako čo najviac ochrániť zdravie našich pacientov i zamestnancov. A zároveň je naším cieľom priniesť technické riešenie, ktorým by sme odstránili veľkú administratívnu záťaž našich pracovníkov pri triáži. Doterajšie postupy chceme zjednodušiť a dosiahnuť tak urýchlenie a zjednodušenie vypĺňania vstupných formulárov,“ povedal Ing. Anton Jura, riaditeľ Sekcie ekonomiky a prevádzky.

 Skenery možno nastaviť podľa aktuálnych a platných epidemiologických opatrení. Pri vstupoch do VÚSCH je rozmiestnených päť stojanov so skenerom a s dezinfekčným dávkovačom – tri sú určené pre pacientov a návštevy a dva pre zamestnancov.

Zdroj: TASR

Foto: VUSCH

Odporúčame

TOP články