Vnútroblok na Sídlisku Ťahanovce sa mení na oddychovú zónu

Vnútroblok na Sídlisku Ťahanovce sa mení na oddychovú zónu

Revitalizácia vnútroblolu na Čínskej ulici na Sídlisku Ťahanovce sa blíži k záveru. Vo pondelok (24. 4.) sa na mieste uskutočnil kontrolný deň, na ktorom zástupcovia zhotoviteľa informovali vedenie mesta a ďalších prítomných o postupe prác.

Ťahanovčania budú môcť vynovený priestor vyžívať už približne o mesiac. Namiesto zanedbaného priestranstva tam obyvatelia nájdu oddychovú zónu s množstvom zelene, lavičkami a hernými prvkami pre najmenších obyvateľov.

Rekonštrukciou prešli aj schodiská, obnovilo a doplnilo sa verejné osvetlenie, pribudla rampa pre bezbariérový prístup a vybudujú sa aj gabiónové múriky s priestormi na sedenie.

Revitalizujú sa aj ďalšie vnútrobloky

Mesto pokračuje v skvalitňovaní životného prostredia aj v ďalších lokalitách a stavbári v súčasnosti pracujú aj na ďalších zelených projektoch. V závere minulého roka sa začali práce na regenerácii vnútrobloku Jasuschova – Bauerova na Sídlisku KVP a s prítomnosťou stavbárov sa od januára stretávajú aj obyvatelia vnútrobloku medzi Turgenevovou a Lomonosovovou v mestskej časti Juh.

V januári sa začali stavebné práce aj v materskej škole Kalinovská 9 na sídlisku Dargovských hrdinov, kde vybudujú tri dažďové záhrady. Práce pokračujú aj na budove košického magistrátu na Tr. SNP, kde postupne pribúdajú zelené strechy a rekonštruuje sa hlavné schodisko. Súčasťou projektu je aj výsadba zelene a dažďová záhrada.

Náklady na uvedené projekty sú vyše 2,7 milióna eur a sú financovanéz eurofondov – mesto na nich získalo nenávratný finančný prostriedok vo výške 2,4 milióna eur.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články