Víťazmi Košice Peace Half Marathon Poliak Galasiewicz a Slovenka Pejpková

Okrem jesenného Medzinárodného maratónu mieru sa veľkej obľube teší aj Košice Peace Half Marathon, ktorý sa v Košiciach bežal uplynulú nedeľu. Bežci mohli okrem plných dvoch okruhov s dĺžkou 21 km a 97 metrov súťažiť v doplnkových disciplínach – štvrťmaratón a minimaratón s dĺžkou 4,2 km.

V súťaži mužov na Košice Peace Half Marathon triumfoval Poliak Jakub Galasiewicz (1:12:43) o 4 sekundy pred Adamom Mihalovom (AK ZVP Lučatín), tretí finišoval český vytrvalec Ladislav Kučera (1:12:56).

Nedeľný košický polmaratón mieru (Košice Peace Half Marathon) v kategórii žien vyhrala dvojnásobná olympionička Katarína Pejpková z TJ Obal servis Košice časom 1:20:15 h. Celkovo dobehla ôsma! Tridsaťštyriročná rodáčka z Trebišova je jediná Slovenka v histórii, ktorá bežala maratón na dvoch olympiádach.

Po dlhšom čase bežal i najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda, po zdravotných problémoch vyhral štvrťmaratón (10,549 m) za 33:31 min. Minimaratón (4,2 km) sa stal korisťou jeho tréningového kolegu Denisa Fridmanského (13:38).