Preteky Okolo Slovenska aj tento rok zavítajú do Košíc

Preteky Okolo Slovenska aj tento rok zavítajú do Košíc

Fanúšikovia cyklistiky sa aj tento rok môžu tešiť na medzinárodné cyklistického preteky Okolo Slovenska. Do Košíc po roku opäť zavítajú veľké mená svetovej cyklistiky. Metropola východu bude 17. septembra 2022 cieľom 66. ročníka pretekov.

Mesto Košice v pondelok 16. mája podpísalo zmluvu s generálnym riaditeľom pretekov Okolo Slovenska a prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky Petrom Privarom. Podľa slov košického primátora Jaroslava Polačeka (nezávislý) by sa medzinárodné podujatie malo v Košiciach stať tradíciou.

Košice by obľúbené podujatie mohli hostiť aj v ďalších rokoch

„Verím, že Košice opätovne zopakujú vlaňajší úspech a vďační diváci zachovajú priazeň cyklistike aj do ďalších rokov,“ povedal generálny riaditeľ. Okrem podpisu zmluvy na tento rok hovoril primátor s Petrom Privarom už aj o roku 2023.

Minulý rok sa na košickej Hlavnej ulici konal divácky atraktívny prológ a Košice boli aj dejiskom prvej etapy pretekov. Najväčšou hviezdou vlaňajšieho ročníka bol Peter Sagan, ktorý ovládol aj celkové poradie a získal žltý dres pre víťaza. Primátor verí, že aj tento rok budú preteky s účasťou nášho najlepšieho slovenského cyklistu.

Mesto podporí podujatie Okolo Slovenska dotáciou vo výške 50-tisíc eur. Rokuje sa aj o spolupráci s Eurosportom, ktorý by mal preteky opäť prezentovať svojim divákom.

(JP)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články