Víkend v Košiciach: Letecké dni a legendárne štvorkolesové „kačice“

Víkend v Košiciach: Letecké dni a legendárne štvorkolesové „kačice“

Hlavná ulica patrila v sobotu 3. septembra automobilovým veteránom. Metropola východu sa stala miestom tohtoročného 23. medzinárodného zrazu ikonických vozidiel Citroën 2CV. Návštevníci historického centra Košíc tak mohli obdivovať slávne francúzske autá, ktoré sú známe hlavne vďaka francúzskym komédiám s Funesom, veselým scénam so žandármi zo Saint Tropez a s mníškami z blízkeho kláštora.

Priaznivci „kačičiek“ sa mohli stretnúť nielen s legendárnymi a výnimočnými autíčkami, ale aj s ich hrdými majiteľmi, s niektorými aj v dobových kostýmoch. Vozidlá dostali prezývku kačka nielen pre svoj vzhľad, ale aj hojdavému kolísaniu počas jazdy.

Veľká letecká šou

Zaujímavé to počas víkendu bolo aj na košickom letisku. Návštevníci Leteckých dní Košického kraja si mohli vychutnať vzdušnú akrobaciu špičkových pilotov, moderné armádne helikoptéry alebo historické stroje, ktoré brázdili oblohu pred desaťročiami. Prostredníctvom jedinečných pozemných statických ukážok vrtuľníkov, stíhačiek i lietadiel si návštevníci leteckej udalosti roka mohli posedieť v kokpite a na chvíľu sa stať „pilotom“. Na svoje si prišli aj nadšenci športových automobilov či vodíkových vozidiel.

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články