Veľká noc v košickej ZOO bude bohatá

Veľká noc v košickej ZOO bude bohatá

ZOO Košice s príchodom veľkonočných sviatkov rozšírila ponuku svojich služieb a pripravila pre návštevníkov bohatší program.

Mimoriadne už vo štvrtok 28. marca otvorí svoje brány DinoPark. Jeho najväčšou novinkou bude nový 3D film Návrat do strateného sveta 2. V ďalšom expozičnom priestore DinoVeda návštevníci spoznajú pohľad paleontológov na podobu dinosaurov počas stáročí. Do ZOO Košice sa po zimnej prestávke opäť vrátia komentované kŕmenia tučniakov, málp a surikát.

V piatok (29. 3.) sa dozviete viac o jednom zo symbolov jari a nového života. Vajíčka, od najmenších, ako sú holubie až po najväčšie, pštrosie, predstaví záujemcom inšpektorka chovu Alena Čičmancová. Z jej rozprávania, ktoré bude o 13:00 hod. v klubovni Himaláje, sa dozviete aj to, že nie všetky samičky sú aj starostlivé matky. Expozíciu s prvkami vtáčieho života si môžu návštevníci prezrieť v Himalájach až do 16:00 hod.

Tradičná pochúťka pre medvede bude mať v pondelok (1. 4.) taktiež sviatočný nádych. Trojici najmladších členov chovatelia o 13:00 hod. naservírujú veľkonočnú tortu s medom. V tento deň sa pozornosti ošetrovateľov potešia vo viacerých chovných zariadeniach. Kŕmne dávky naservírujú zvieratám s využitím enrichmentu.

Zoo návštevníkom tiež odporúča, aby sa v pondelok predpoludním pristavili v exotáriu pri suchozemských korytnačkách, kosmáčoch či lemuroch. Zvedavci tak uvidia, koľko umu a šikovnosti využijú, kým sa prepracujú k svojim lahôdkam.

Takzvaného veľkonočného králika dostane v nedeľu aj levica. Sledujte ju o 10:00 hod. S príchodom apríla sa menia v zoo aj otváracie hodiny. Zoo bude zatvárať svoje brány o 19:00 hod.

Odporúčame

TOP články