V Košiciach sa predstaví užhorodské divadlo

V Košiciach sa predstaví užhorodské divadlo

V piatok 5. apríla bude v Národnom divadle Košice hosťovať Zakarpatské akademické regionálne hudobno-dramatické divadlo bratov Juraja-Augustína a Eugena Šeregijovcov z Užhorodu. Na Malej scéne NDKE uvedie inscenáciu RADŠEJ OSTAŇ MŔTVY ((КРАЩЕ ЗАЛИШАЙСЯ МЕРТВИМ) podľa celosvetovo úspešnej hry nemeckého dramatika Karla Wittlingeraktorá ukazuje absurdnosť ľudského života.

Láska, strach, dráma a trochu šialenstva! Ako? Keď všetci blízki a priatelia dávno pochovali hrdinu a on je živý? Hansa nečaká vrelé prijatie. Veď jeho smrť je výhodnejšia ako život… . Karl Wittlinger napísal tragikomickú absurdnú komédiu, ktorá je príbehom, ktorý prežil dlhé roky v zajatí a po návrate domov sa ukázalo, že je pre všetkých zbytočný.

Inscenáciu podľa celosvetovo úspešnej hry nemeckého dramatika Karla Wittlingera „Poznáte mliečnu cestu?“, ktorá sa s veľkým úspechom hrávala aj na americkej Broadwayi a slovenský režisér Miloš Pietor podľa nej natočil v roku 1974 televízny film s Igorom Hrabinským v titulnej postave, uviedlo užhorodské divadlo ešte predtým, ako Rusko spustilo vo februári 2022 spustilo plnohodnotnú inváziu na Ukrajinu. Inscenácia v réžii zaslúžilého umelca Ukrajiny Mychajla Fiščenka tak nabrala v posledných mesiacoch ešte viac na aktuálnosti.

Odporúčame

TOP články