Valentín v meste

Valentínska korčuľovačka sa vydarila!

Hľadáte inšpiráciu ako prežiť sviatok zamilovaných? Okrem kina či večere vo dvojici môžete vaše rande ozvláštniť korčuľovaním pod holým nebom, návštevou ZOO či planetária.

Valentínska korčuľovačka v Mestskom parku

Korčuľovanie pod holým nebom má vždy najväčšie čaro. Najmä, keď je sprevádzané rozprávkovou atmosférou a skutočnou dávkou zábavy. Sviatok svätého Valentína môžete osláviť Valentínskou korčuľovačkou na Košickom klzisku v Mestskom parku. Na pestrý program sa môžu tešiť nielen zaľúbené páry, ale aj jednotlivci či rodiny s deťmi. Vstup bude zdarma od 16-tej do 19-tej do naplnenia kapacity.

Ako mesto upozorňuje na sociálnej sieti, v prípade nepriaznivého počasie sa akcia neuskutoční.

Pozorovanie hviezd v STM

Ďalšou obľúbenou romantikou je pre mnohé páry sledovanie hviezd. To si môžete užiť v utorok aj v Slovenskom technickom múzeu, kde je o 14-tej a 16-tej pripravené podujatie Magická krása hviezdnej oblohy. Valentínsky program bude prebiehať aj počas nasledujúceho víkendu 19.februára, kedy je pripravené aj vystúpenie divadla Neon pre rodiny s deťmi. Viac informácií nájdete na stránke STM.

Rande naslepo s knihou

Knižnica pre mládež mesta Košice myslí aj na tých, ktorí sviatok zamilovaných strávia osamote. Pre nich pripravila v LitParku zamilované balíčky, v ktorých budú ukryté náhodné knižné tituly. Možno nie práve také, po ktorých tradične siahate, ale práve o to ide.
Ak si niektorý z balíčkov vyberiete a necháte sa pozvať na toto rande s knihou naslepo, nemôžete vopred vedieť ako to dopadne, presne ako to býva v láske. Ale ak tomu dáte šancu, máte príležitosť to zistiť a možno z toho bude nakoniec milý zážitok, ktorý vám rozšíri paletu knižných titulov alebo obľúbených žánrov. 

Počet balíčkov je obmedzený, preto netreba dlho váhať. Ponuka platí, len do vyčerpania zásob.
Pripravené budú knižné balíčky ako pre dospelých, tak pre deti a obsah niektorých z nich pomohli vybrať členovia knižničného parlamentu.

Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Valentínska kvapka krvi v ZOO

Aj Zoologická záhrada Košice pripravila pre zamilovaných prekvapenie. Každý zaľúbený pár, ktorý v utorok 14. februára navštívi košickú zoo a priamo pred očami pracovníkov pokladne preukáže svoju lásku bozkom, získa pre jedného z dvojice voľný vstup. Okrem toho si na pamiatku odnesie aj Valentínsky certifikát lásky.

Čo majú spoločné darcovia krvi, ZOO a Valentín? Milujúce srdce a lásku ku všetkému živému. Aj tak by sa dala charakterizovať myšlienka, ktorá ožíva vo februári a premieňa sa na Valentínsku kvapku krvi. Šľachetnú myšlienku spojenú s darcovstvom najvzácnejšej tekutiny sa rozhodla podporiť aj košická ZOO. Každý darca, ktorý 14. februára príde do zoo a preukáže sa pri pokladni preukazom darcu, bude mať voľný vstup.

(CŠ)

Foto (titulné – ilustračné): Miro Vacula

Odporúčame

TOP články