V Steel Aréne proti Nitre

V Steel Aréne proti Nitre

Tipos extraliga pokračuje svojim desiatym kolom. Naši Oceliari majú za sebou dve tesné prehry a chuť si budeme chcieť napraviť v nedeľu 15. októbra o 16:00, keď na ľade v Steel Aréne privítame nášho minuloročného štvrťfinálového súpera HK Nitra. Hokejistom spod Zobora sa po nevýraznom úvode začína dariť, čo potvrdili aj v poslednom stretnutí.

Aj v tejto sezóne vedie hráčov spod Zobora český tréner Antonín Stavjaňa. Jeho asistentmi sú Dušan Milo a Ivan Švárny.

Nitra stavila na overenú brankársku dvojicu z minulej sezóny Kašík-Berežinec, ku ktorým sa na striedavé štarty pridal Andrej Košarišťan.

V obrane sa posilnila o českého beka Jakuba KubešaMateja Baču z Banskej Bystrice a Olivera Fatula zo Skalice.

Prvou posilou, ktorú Corgoni ohlásili na konci mája bol náš bývalý hráč Marek Slovák, do tímu sa po roku v Čechách vrátil aj Samuel Buček, z Popradu prišiel Miloš Bubela. Zahraničnými posilami sú Kanaďan Stephen Harper, Američania Brent GatesLincoln Griffin a najnovšia posila Robby Jackson, ktorý si v troch stretnutiach pripśal už 4 body za dva góly a rovnaký počet asistencií.

Najproduktívnejśím hráčom Nitry je s 10 bodmi slovenský útočník Samuel Buček, ktorý šesťkrát prekonal súperovho brankára čím sa stal aj najlepším strelcom mužstva. Po šesť bodov majú Filip Bajtek a kanadský útočník Gill Sahir, ktorý má zároveň aj najviac asistencií v mužstve (6).

Viac informácií si prečítate na hckosice.sk

Odporúčame

TOP články