Šatňou Anjelok zavoňajú koláče

Šatňou Anjelok zavoňajú koláče

Po úvodných troch zápasoch proti najlepším tímom Niké extraligy čakal basketbalistky Young Angels Košice v sobotu súper z opačného pólu tabuľky. Doterajšie výsledky nováčika z Trenčína naznačovali, že stovka bude len otázkou času a generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský bude mať dostatok priestoru pre hráčky zo širšieho kádra.

Realita v Šaci naplnila predzápasové prognózy do bodky. Anjelky odštartovali duel proti Považankám sériou 18:0 a hoci im v zostave chýbali zranené Kristina King, Ema Rodáková a Katarína Šedivá, bodový rozdiel postupne narástol až na 71 bodov. V záverečnej štvrtine dostali väčší priestor hráčky z juniorky a hoci sa hra vyrovnala, očakávaná stovka predsa len padla. Postarala sa o ňu – s 21 bodmi najlepšia strelkyňa zápasu – Barbora Bohušová.

Myslím si, že z našej strany to bol dobre odohraný zápas. Každá z nás ukázala svoje silné stránky, ale hrali sme ako tím. Určite tam boli aj rezervy, na ktorých musíme popracovať. Výsledok je ale pekný,“ pochvaľovala si 19-ročná Karin Holomaniová, ktorá zaznamenala proti Trenčínu svoje prvé štyri body v extraligovej kariére. Po jej prvom koši v tretej štvrtine explodovala žlto-modrá striedačka radosťou. 

Určite ma to potešilo. Prvé body v extralige sú super, ale ak mám byť úprimná, tak ten svoj prvý kôš si nepamätám už teraz. Bola som totiž pod stresom a rada si ho pozriem zo záznamu,“ pousmiala sa mladá hráčka, ktorú čaká po otvorení streleckého účtu povinné pečenie koláča. „Opýtam sa dievčat a napečiem im podľa chuti.

Viac si prečítajte na goodangelskosice.eu

Odporúčame

TOP články