V Košiciach pribúdajú zmodernizované zastávky

V Košiciach pribúdajú zmodernizované zastávky

Od utorkového (2. 5.) rána je do predčasného užívania zaradená ďalšia zrekonštruovaná zastávka – Okresný úrad v smere k Amfiteátru. Tá je súčasťou II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach, v rámci ktorej sa od marca do mája rekonštruuje poltucet zastávok MHD.

Zastávka sa zrekonštruovala po stavebnej stránke a na nástupišti bol osadený autobusový prístrešok. Pribudol aj označník s elektronickou informačnou tabuľou o príchodoch autobusov, lavičky a vodorovné dopravné značenie. Zároveň sa týmto dňom ruší dočasná zastávka.

V rámci II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach v súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce na poslednej zastávke – Okresný úrad v smere na Mier. Stavbári by ju mali dokončiť budúci týždeň, dovtedy by mali v tomto úseku trvať aj dopravné obmedzenia spočívajúce v zúžení premávky do jedného jazdného pruhu.

Zmodernizovali sa aj zastávky na Terase

Doposiaľ sa odovzdali do predčasného užívania aj zrekonštruované zastávky v mestskej časti Západ, konkrétne zastávky Nová nemocnica, Považská v smere k Hlavnej pošte a Ružová, OC Galéria v smere ku Krajskému súdu.

Okrem toho zastávky na Staničnom námestí vo všetkých štyroch smeroch na Námestie Maratónu mieru, Mlynskú baštu, Námestie osloboditeľov a Palackého, ako aj na Belehradskej ulici na sídlisku Ťahanovce v smere do centra sa doplnili o informačné tabule o príchodoch autobusov.

Investícia za 510 904 eur je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu. Okrem eurofondov prispel na tento projekt aj štátny rozpočet, zvyšok peňazí predstavujú vlastné finančné zdroje mesta.

Mesto Košice chce aj naďalej pokračovať s modernizáciou zastávok MHD. Za uplynulé štyri roky sa ich zmodernizovalo 29, ku ktorým teraz pribudne ďalší poltucet. V pláne je aj ďalšia etapa ich modernizácie v mestských častiach Sever, Dargovských hrdinov, Sídlisko KVP, Juh a Staré Mesto. Konkrétny termín realizácie ďalších rekonštrukcií bude závisieť od získania externých finančných zdrojov z eurofondov.

Zdroj: mesto Košice

Foto (ilustračné): Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články