Oslavy Dňa mesta Košice sú v plnom prúde + PROGRAM

Oslavy Dňa mesta Košice sú v plnom prúde + PROGRAM

Oslavy Dňa mesta Košice 2023, ktoré odštartovali v piatok 28. apríla priniesli bohatý program plný tanca, hudby a zábavy. Inak tomu nebude ani v nasledujúcich dňoch a Košičania a návštevníci mesta sa môžu tešiť na množstvo podujatí.

Program osláv Dňa mesta Košice 2. – 5. mája

UTOROK 2. MÁJ

10.00 hod., Dolná brána, Hlavná ulica

Farebný chodník

Každý rok počas osláv skrášľujú deti z košických škôl svojimi pestrofarebnými kresbami kriedou chodník. Tento rok budú s úsmevom na tvári a s láskou v očiach kresliť podľa témy “Kvetinový chodník”.

10.00 hod., Dolná brána, Hlavná ulica

Deti deťom
LOTOS DANCE GROUP
SELF MARCHING BAND
JANTÁR

Pozdravy talentov zo ZUŠ na Jantárovej ulici – tanečného súboru, súboru bicích nástrojov a ľudovej hudby počas kreslenia farebnými kriedami na chodník.

11.30 hod.; Hlavná ulica, Dolná brána

Bábkové divadlo v Košiciach deťom
GUĽKO BOMBUĽKO

Bábkové predstavenie o priateľstve a o sociálnom zaradení sa. Hlavného hrdinu si pre jeho dobré srdce všetky zvieratká na dvore rýchlo obľúbia. Každému totiž daruje kúsok zo svojej teplej vlny.

15.00 hod.; Hlavná ulica, Dolná brána

Škola plná talentov – Superškola

Veľký hudobno-tanečný zábavný program plný nadaných detí, mládeže a mladých ľudí rozvíjajúcich svoj talent v záujmových útvaroch Centra voľného času Košice.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

9.00 hod.; Nezábudka, pobočka Knižnice pre mládež mesta

BABY knižnica

Obľúbená detská tvorivá dielňa pre rodičov s deťmi tentoraz na
tému Majinej záhrady.

9.30 hod., Areál Olympia, Čínska 33

Športová olympiáda mestských častí

Prvý ročník športového podujatia, v ktorom sa spojilo deväť mestských častí, aby podporili šport a pohyb v našom meste. Športové disciplíny (tenis, ping-pong, bedminton, plážový volejbal, futbal, minigolf, petang, bowling, atletika) spoja počas olympiády vekové generácie od žiakov až po seniorov.

10.00 – 18.00 hod.; ZOODOM, Mojmírova 1

Deň otvorených dverí centra environmentálnej výchovy ZOO Košice s expozíciou plazov a obojživelníkov. Dozviete sa počas neho aj to, kto je v ňom nositeľom rozprávkového mena Princezná.

17.00 hod., Múzeum Vojtecha Löfflera, Alžbetina 20

Absolventský koncert žiakov Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach.

17.00 hod., Výmenník Wuppertálska

Fantázia farbami

Vernisáž výstavy Janky Papay, ktorej je blízka tvorba moderných abstraktných obrazov akrylovými farbami.

STREDA 3. MÁJ

8.00 – 11.00 hod., Magistrát mesta Košice, Trieda SNP 48/A

Primátorská kvapka krvi
Dobrovoľnícke predpoludnie v priestoroch Magistrátu mesta Košice, ktoré sa dočasne premení, pre dobrú vec, na pojazdnú transfúznu stanicu.

9.30 hod.; Veľká sála Historickej radnice, Hlavná 59

Úsmevy pre Košice

Trinásty ročník prehliadky dramatickej tvorivosti “inak obdarovaných” a ich priateľov. Účinkujú: Divadlo Luxáčik, Domkáči, súbory Radosť a Včielka, Step by step, KONJA, FS Hrabina.

14.00 hod., Dolná brána, Hlavná ulica

Talentárium 2023 – Prvý diel

Najnovšia prehliadka talentovaných hviezd a hviezdičiek košických základných a stredných umeleckých škôl. V bohatom maratóne talentov zo sveta umenia, ktoré v našom meste máme, sa vám predstavia: Súkromná ZUŠ Vlada Urbana, ZUŠ Márie Hemerkovej, Súkromná ZUŠ Krosnianska, KONJA Exnárova
a ZUŠ Bernolákova 26.

PRIEVODNÉ PODUJATIA:

9.00 hod., Hlavná ulica, pred historickou budovou ŠD Košice

Slávnostné oceňovanie príslušníkov Mestskej polície mesta Košice a osobností verejného
a spoločenského života.

17.00 hod.; Východoslovenské múzeum v Košiciach

Ligotavé poklady

Slávnostné otvorenie výstavy, ktorá už známy Košický zlatý poklad obohatí o ďalšiu zaujímavú časť. Tá vás zavedie do tajov získavania nerastov a drahých kovov pre výrobu mincí a pokladov, ale aj procesu výroby mincí a medailí od stredoveku po súčasnosť.

17.00 hod., Výmenník Štítová, Košice

Máj, lásky čas

Vernisáž výstavy sestier Beáty Jakubišinovej a Alice Gerecovej, ktoré prinášajú odkaz na to najdôležitejšie v živote človeka – na lásku.

ŠTVRTOK 4. MÁJ

14.00 hod., Dolná brána, Hlavná ulica

Talentárium 2023 – Druhý diel

Pokračovanie najnovšej prehliadky talentovaných hviezd a hviezdičiek košických základných a stredných umeleckých škôl. V bohatom maratóne talentov zo sveta umenia, ktoré v našom meste máme sa, vám tentoraz predstavia: Konzervatórium Timonova 2, ZUŠ Jantárová 6, Súkromné konzervatórium Zádielska 12 a Súkromná ZUŠ Zádielska 12.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA:

10.00 hod.; Galéria Ľudovíta Felda, Puškinova

Ľudovít Feld a košickí židovskí výtvarníci

Nazrite do tajov najväčších židovských sviatkov a spoznajte galériu Košičana Ľudovíta Felda. Originálne stretnutie zamestnancov Magistrátu mesta Košice, Knižnice pre mládež a ďalších mestských organizácií.

17.00 hod., Kasárne Kulturpark, Kukučínova 2

Spawn Point

Slávnostná vernisáž výstavy multimedia performance & VR experience v priestoroch Galérie Alfa.

10.00 hod., MČ Sídlisko Ťahanovce

Zobúdzanie fontány

Ťahanovské sídlisko ožije podujatím plným súťaží, hier a tanca, ktoré spájajú všetky vekové kategórie, aby prebudili po zime spiacu fontánu sídliska.

PIATOK 5, MÁJ

09.30 hod.; Hlavná ulica pred ŠD Košice

Cassovia Retro

Pastva pre oči spojená so súťažou krásy historických vozidiel a motocyklov, so záverečným vyhlásením výsledkov. Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka.

13.00 hod.; Jazero pláž, MČ Nad jazerom

Jazero žije!

Zábavno-súťažné popoludnie plné bohatého programu s množstvom talentovaných sólistov, hudobných a tanečných skupín, tvorivých dielní, animačnej zóny, hier a súťaží pre rodiny s deťmi i dospelých.

19.30 hod.; Jazero pláž, MČ Nad jazerom

Košické Benátky

Obľúbená vodná show plavidiel je po roku späť! Tradične netradičná súťažná prehliadka vlastnoručne vyrobených vodných plavidiel plná zábavy, humoru a atraktívneho programu pre rodiny s deťmi. Tešia sa na vás originálni autori netradičných plavidiel, skupina Halibanda, DJ Camp Workshop, DJ Pepo, moderátor Rišo Herrgott a ďalší.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA:

9.00 hod., Gymnázium Opatovská cesta 7

Košice včera a dnes

21. ročník súťaže košických gymnazistov zameranej na históriu a súčasnosť Košíc.

10.00 hod., Kino Úsmev, Kasárenské námestie 1

Košický deň Európy

Obľúbené podujatie sa vracia do príjemného prostredia kina Úsmev. Tento ročník sa bude niesť v znamení témy „Demokracia v praxi“. Tešiť sa môžete na aktuálne informácie z diania Európy v „európskej dedinke“ či rôzne diskusie a prednášky

17.00 hod., Múzeum Vojtecha Löfflera, Alžbetina 20

Výkvet Talianska

Slávnostné otvorenie výstavy tvorby mladých talianskych ilustrátorov.

Kompletný programový bulletin nájdete aj na webe mesta: https://static.kosice.sk/files/manual/noviny/den_mesta2023_bulletin/mobile/index.html

Odporúčame

TOP články