V júni sa opäť jazdí do práce na bicykli

Cestujte do práce na bicykli aj tento rok

Takmer 47 000 kilometrov odpedálovali Košičania zaregistrovaní v súťaži Do práce na bicykli. Spolu s chodcami a cestujúcimi vo verejnej doprave ušetrili Košice vyše 17 000 kíl CO2. Ak by ste sa chceli so svojim tímom zapojiť, súťažiť sa začína 1. júna. Registrovať sa môžete až do 7.júna.

Súťaž je určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktoré sa oficiálne zaregistrujú na stránke dopracenabicykli.eu.

Po potvrdení registrácie je možné zaregistrovať 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu. Okrem ekologického posolstva o nevyhnutnej potrebe chrániť životné prostredie, ktoré súťaž šíri, môžu tímy získať zaujímavé ceny.

Potrebné informácie nájdete na stránke www.dopracenabicykli.eu.

Do kampane sa minulý rok prihlásilo až 11 358 súťažiacich z 91 samospráv, ktorí vytvorili takmer 3500 tímov, zúčastnilo sa 1300 zamestnávateľov a odjazdilo vyše 1,7 milióna kilometrov na bicykli, čo je viac než 500 ton usporeného CO2 v porovnaní s cestou autom.

(CŠ)

Foto (ilustr.): Unsplash

Odporúčame

TOP články